Kaymakam’dan Özel Eğitim Okulu İnşatına Ziyaret

gülümse_hayata

Üye
Üye
22122010hbrdty5.jpg

Akşehir Kaymakamı Ahmet Katırcı; şehrimizde inşaatı devam eden Özel Eğitim Okulu�nda incelemelerde bulundu.

Umut Özel Eğitim Kurumlarının Seyran Mahallesi Kuvayi Milliye Caddesi’nde yapımına başladıkları bölgenin en büyük Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi inşaat alanında incelemelerde bulunan Kaymakam Katırcı İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Saltıkoğlu ve Kurum Müdürü Özgür Camcı’dan bilgi aldı.

Kurum Müdürü Özgür Camcı, 1700 metre kare arsa üzerine 3000 metre kare kapalı alana sahip, 4 katlı okul binasının 40 derslik ve idari bölümlerden oluştuğunu, ilçemiz ve çevresindeki engelli vatandaşlarımızın hizmetine sunulacağını, yaklaşık 500 kapasiteye sahip ilköğretim, eğitim uygulama, iş eğitimi ve rehabilitasyon hizmetlerinin istihdamı yönünde katkı sağlayacağını belirtti.

Özgür Camcı; “Bedensel ve Zihinsel Engellilere yönelik hizmet verecek olan kurumda; halıcılık, seramik işçiliği gibi iş atölyeleri, müzik, resim, beden eğitimi salonları, derslikler, yemekhane, bilgisayar odası gibi engellilerin eğitimine katkı sağlayacak bölümler bulunmaktadır’’ dedi.

Kaymakam Ahmet Katırcı, incelemeler sonunda Kurum Müdürü Özgür Camcı’ya fiziki yapı ile ilgili görüşlerini bildirerek ‘kurumun hizmete geçmesi halinde Akşehir ve çevresindeki engelliler ile ailelerine çok büyük fayda sağlayacağını, bu tür hizmetlerin gerekli olduğunu ve desteklenmesi gerektiğini belirterek çalışmalarında başarılar’ diledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Saltıkoğlu ise, engellilere hizmet veren kurumların gerekliliğini dile getirerek Akşehir Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu tür çalışmaları her zaman destekleyeceklerini bildirdi.

Özgür Camcı, 2006 yılından bu yana Akşehir ve Yunak’taki Özel Eğitim Kurumları ile yaklaşık 350 engelli bireye hizmet veren Umut Özel Eğitim kurumlarının yeni yapılacak binasının engellilerin eğitiminde çığır açacağını, Avrupa standartlarında eğitim verileceğini belirtti.

KAYNAK

Tekerlekli Sandalye