Kedi köpeklerin kısırlaştırılmasından sonra engellilerin kısırlaştırılması gündemde!

DÜŞ GEZGİNİ

Üye
Üye
Bugün okuduğum bir gazete haberi bana eğitim sahibi olmanın sapkın düşünceye engel olmayacağını düşündürdü. ( b.k.z ) Haberi okurken kendimi zaman makinasına binmiş ve yüzyıl önceki dünyada hissetmiştim. Zira haberde öne sürülen fikirler ançak yüzyıl önce savunulacak kadar geri kalmış fikirlerdi.

Peki neydi beni iliklerime kadar irkilten haber.

Kocaeli'de sosyal hizmetler kurulu tarafından engellilerin sorunlarına hakkında bir panel düzenlenmiş panel katılımcısı Diş Hekimi bir hanım efindi engellilerin sorunlarına dair şu öneriyi ortaya atmış.

Engelliler Kısırlaştırılsın!
Kedi ve köpeklerin kısırlaştırılması haberleri gözüme geldi bir an.

Zatı muhterem hanım efendinin engellilerin kısırlaştırılması için öne sürdüğü tezler şu imiş.
Engelli kadınlara tecavüz vakaları oluyormuş bu tecavüz vakalrının sonucuda engelli kadınlar hamile kalıyormuş doğurdukları /doğuracakları çocuklarda engelli olabilirmiş, bu nedenle diş hekimi hanım efendi engelli kadın ve erkeklerin kısırlaştırılmasının uygun olacağını belirtmiş.
Anadoluda bir söz vardır "o akıla deh de" diye d.r hanıma ve zekasına benden bir adet deh.

D.r hanımın öne attığı fikrin iğrençliğine mi yanarsın yoksa aldığın eğitimin boş olmasına yoksa insanlıktan nasibini almayışınamı karar sizin.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
D.R Hanım, Hitlerin kadın versiyonu olmalı. Bir süre önce yazdığım Tarihsel süreçte sakat ayrımcılığı başlıklı makalede 1930 yılında Amerikanın 30 eyaletinde körler, sağırlar, zeka özürlülerin kısırlaştırılması karar alındığını ve bu kararın 1970 yılına kadar devam ettiğini söylemiştim. Tabi o satırları yazarken bugünün dünyasında böylesi sapkın bir görüşün yeniden dillendireceğini hayal bile edemezdim.

İtiraf edeyim yazıyı okuyunca adeta şok geçirdim. Engellilerin sorunlarının konuşulduğu bir panelde o sorunların çözümüne dair öneriler sunmak dururken böylesi bir öneriyi dile getiren kişinin IQ derecesini çok merak ediyorum.
Zihinsel engelli kadınlar tecavüze uğruyorsa tecavüzün önüne geçecek önerilerde bulunmak yerine bu kadınları kısırlaştırılsın demek alttan alta tecavüzü legalleştirmek gibi bişey. Zihinsel engelli kadınlar kısırlaştırıldı şimdi istediğiniz gibi tecavüz edebilirsiniz!
Bu mudur yani?

F

Fırtına

Guest
birde bu http://engelliler.gen.tr/f2/tarihsel-surecte-sakat-ayrimciligi-2/ yazıyı okuyunca şu an canım sıkıldı.............tarih öncesinde engellilere bakış açısı ne kadar vahşice imiş.. bu bakış açısını benim aklım bir türlü almıyor, almayacak.. beyinleri bu bakış açısıyla dolu olan engelsiz insanlara üzülüyorum sadece............zavallı engelsiz insancıklar..

bu günkü konumuza gelirsek; engellilere bakış açısında tarih öncesinden değişen pek birşey yok.. yine aynı sorun!lar.. ayrımcılık...............bu kadın, bir kadın olarak bir kadın için nasıl böyle bir öneri dile getirebilir?!.. yazık..!

Dr. hanımın öne attığı fikrin iğrençliğine mi yanarsın, yoksa aldığı eğitimin boş olmasına mı, yoksa insanlıktan nasibini almayışına mı?! karar sizin..

üç şıkkın üçünü de esefle kınıyorum..

DURU'M

Üye
Üye
İşte bir yanda eğitimini görüp belli bir yere gelmiş insanlar ve saçmalıkları diğer tarafta da atanamayan binlerce genç.Yorumsuz bir haber.

faithy

Üye
Üye
bu dr hanımın çocuğu diyelim engelliyle evlilik yaptı ya da akraba evliliği yaptı torunu da engelli doğdu bunu orada ona sormak lazım o kadının ismini verin hep beraber soralım bu soruyu hatta gazeteden tam sayfa ilanla yapalım bunu.

Tekerlekli Sandalye