kekemelik'ten dolayı engelli maaşı alırmıyım?

logir

Üye
Üye
biz üç kardeşiz üçümüz dede kekemelik var %75 diyebiliriz konuşmakta zorlanıyoruz ve bu sosyal hayatımızi her türlü etkiliyo yeni tanıştığımız biriyle iletişim kurmakta özellikle iş hayatında işe giriş mülakatlarda ilk elenen oluyoruz buda hayatımı özellikle büyük şehirde etkiliyor bunu fark ettim sormak istedim kekemelik ten enggeli maaşı alabilirimiyiz alabilirsek nasıl bir yol izlenmeli bilgisi olan bilgi verebilirse sevinirim ?

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
engelli maaşı alabilmeniz için minimum %40 rapor almanız ve muhtaçlık durumunuzun uygun olması gerekiyor. %75 lik kekemelik için o oranı verirlermi doğrusu emin olamadım. bir şansınızı deneyin derim.

septik

Editör
Editör
[MENTION=16102]logir[/MENTION]

Halil beye ek olarak, illerde valilik binalarında ilçelerde kaymakamlık binalarında yer alan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına müracaat edebilirsiniz. Size gelir testi uygularlar eğer hanedeki tüm gelirler toplamının kişi başına düşen miktarı net asgari ücretin 3/1 ini (2020 yılı sonuna kadar 701 TL ) geçmiyorsa hastahaneye sevk ederek alacağınız sağlık rapor sonucuna bakarlar eğer %40 ve üzeri bir oran alabilirseniz 2022 engelli maaşından yararlanabilirsiniz.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Merhaba,

Kekemelik sorununuzu çözmeyi hiç denediniz mi? Tıp her geçen gün hızla ilerliyor ve insanlar engellerini aşabilmek amacıyla her türlü tedavi yöntemlerine başvuruyorlar. Bence siz de denemelisiniz, en azından denemeye değer diye düşünüyorum.

Ne yazık ki konuşma güçlüğü de denilen kekemelik de engelli oranı % 40 ın altında kalıyor ve yine araştırmalarıma göre engelli sayılmadıklarını biliyorum.

Belki size yardımı olur umudumla;

https://www.konusmaterapistim.com/tr/icerik/46/kekemelikte-kullanilan-tedavi-yontemleri

Sağlıcakla kalın,

Tekerlekli Sandalye