Kendi isteğimle işten ayrılırsam tazminat alırmıyım?

sebnem08

Üye
Üye
sayın yetkili iş yerimden ayrılmak istiyorum % 50 özürlüyüm işe girerken bana bu işyerinde servis olduğu söylendi fakat bir süre sonra servis kalktı.ben 2 saatlik bir yolu ötobüsle gidip gelmek zorunda kalıyorum ve kalp rahatsızlığım olduğu için oksijen yetmezliğide olduğu için oldukca fazla zorlanıyorum .kazanılmış haklardan dolayı ve bu durumumdan dolayı tazminat alma hakkım olabilir mi istifa edersem alamam ama bu istisnai durumdan ötürü olabilir mi.. acil cevap lütfen

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İş şartlarının zorluğunu gerekçe gösterilebilir ama tam olarakta emin değilim. Bir avukatla görüşüp profesyonel destek almanızı öneririm. Emin olmadığım bir konuda fikir beyan ederek sizi yanlış yönlendirmek istemem.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
sayın yetkili iş yerimden ayrılmak istiyorum % 50 özürlüyüm işe girerken bana bu işyerinde servis olduğu söylendi fakat bir süre sonra servis kalktı.ben 2 saatlik bir yolu ötobüsle gidip gelmek zorunda kalıyorum ve kalp rahatsızlığım olduğu için oksijen yetmezliğide olduğu için oldukca fazla zorlanıyorum .kazanılmış haklardan dolayı ve bu durumumdan dolayı tazminat alma hakkım olabilir mi istifa edersem alamam ama bu istisnai durumdan ötürü olabilir mi.. acil cevap lütfen

Selam arkadaşım,

Kazanılmış haklarını kaybetmek istemiyor ve bu şartlar altında aynı işyerinde daha fazla çalışmak istemiyorsan en kısa zamanda iş kanununda uzman bir avukatla görüşmelisin. Engelli kadrosunda çalışıyorsan ve sana yapılan iş sözleşmesinde yan hakların olarak ulaşım konusunda servisten faydalanacağın söylendiyse ve bu yazılı olarak da taahhüt edildiyse kesinlikle sen haklısın ve haklı olarak istifa etmeden de tazminat hakkını alarak işten ayrılabilirsin diye biliyorum. Ama avukat olmadığım için seni yanlış yönlendirmek istemem önce haklarının neler olduğunu tam olarak öğrenmelisin. Acele etme , çok bilgi sahibi ol sonra hakkını ara ve kesinlikle pes etme arkadaşım olur mu? Gerekirse olumsuz ulaşım koşullarından dolayı raporda alarak bu durumunu kanıtlayabilirsin diye düşünüyorum ama mutlaka profesyonel yardım almalısın.

Tekerlekli Sandalye