Kendin için bir şeyler karalamak

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Yazmak basit bir eylem gibi görünse de aslında hayata baş kaldırıştır. Duygularını dile getiremeyen bir aşık, isyanını içinde yaşayan bir idealist kalemin büyülü dünyasında buluşur.

Kalemi eline aldığında dudaklarının kopyasını çeken bir yazar, kağıdın kalemin kokusunu unutamayan bir siyasi de kalemin büyülü dünyasında yaşamak ister.

İnsanlar maddi yahut manevi sorunlarının üzerinden konuşarak gelmek yerine artık kaleme bürünmüş dünyanın bir parçası olmak için uğraşırlar. Edebi bir sanatsal zevk olan yazım her insanın kendisinden bir parça bulabileceği bir yapbozdur. Kalemi eline aldığında içindeki volkanların ve düşünce akımının etkisine kapılan , bu patlamalar sonunda hayata tekrar gülümseyebilen kişidir yazar.

Bugün toplumumuzda her ne kadar okuma alışkanlığımız olmasa da bir şeyler yazmak için çabalayan ellerimiz var. Sosyal platformlar aracılığıyla düşüncelerini dile getirme imkanı yakalayan insanlar bu nimetin olanaklarından büyük ölçüde faydalanmaya başladı. Belki bir internet sitesinde ya da blog adresinde düşünce paylaşmak artık günlük tutmak kadar basit oldu. Bu büyülü dünyanın vermiş olduğu bu nimetten toplumun her bireyi ufak ölçüde faydalanmalı.

Sanat sadece yazmak değildir. Sanat hayatı anlamak ve onu düşüncelerde birleştirmektir. Düşüncelerin gücüne kapılıp hayal ile gerçeği bir arada öznel dil ile anlatabilmektir sanat. Sosyal dünya önümüze bu kadar nimet sunduktan sonra sanatımızı ifade ve icra etmek aslında hiçte zor bir şey değil. Basit karalamalar ile üstün yeteneklerinizi ortaya çıkarma imkanınız var.
Her insanın kendisinden bir şey bulabileceği yazım dünyasının ya okuyanı ya da yazanı olmak insanlığa bahşedilmiş en büyük olanaktır. Biz fikirlerimizi ve özgür düşüncelerimiz dile getirebileceğimiz bu sosyal platformdan neden mahrum kalıyoruz ? Hepimiz oturur plan yapar ; ama uygulamayız. Eğer olanak istiyorsak hareket de etmeliyiz. Sanat dünyasında özgürce haykırabilmek için kalemi elimize almak gerekir.

Düşünce paylaşıldıkça çoğalır ve çoğaldıkça da değer kazanır. Düşüncenin değer kazanması aslında sahibinin onur kazanmasıdır. O zaman sizin de diyeceğiniz bir şeyler varsa dile getirin ve onur kazanın.
Yazmak sanatın çocuğudur. Kalemin sahibi ise babasıdır.

Yazmak bir tutku gerçekten de...
Yazmak özgürlük demek, içimdeki tutsak kelimelerin esaretinin sona erişi ,
Yazmak içimdeki acılarımın hafiflemesi,
Yazmak isyanlarımın dile gelişi
Yazmak bir coşku belki de, yaşama sevincinin uyanması yeniden
Yazmak suskunluğumun sona erişi
Yazmak haksızlıklara karşı hak arayışı,
Yazmak sessiz çoğunluğun sesi olmak
Yazmak hıçkırıkların kahkahaya dönüşmesi gibi
Yazmak iyimserlik gibi karamsarlığa inat
Yazmak karanlıklardan aydınlığa çıkış yolu
Yazmak cümlelerin gökyüzünde dans etmesi
Yazmak mutlulukların çoğalması, üzüntülerin azalması gibi
Yazmak içimdeki duyguların dile gelişi
Yazmak paylaşmak hayatı
Yazmak kendini sevebilmek
Yazmak kendinle hesaplaşmak
Yazmak geçmişe yolculuk gibi
Yazmak kendimi keşfetmek yeniden varolmak gibi
Yazmak affedebilmek yeniden
Yazmak neşe, sevinç, korkuların azalması
Yazmak doğal antibiyotik gibi bağışıklığı arttıran
Yazmak doğal ağrı kesici gibi ağrıları dindiren
Yazmak yalnızlıklara veda gibi
Yazmak sevgi gemime yeni yolcular almak demek
Yazmak hele yazdıklarımın okunması bambaşka bir mutluluk
Yazmak hele yazdıklarımın beğenilmesi havalara uçmak gibi
Yazmak................ daha bir çok şey benim için artık...

Beni yazmaya teşvik eden, beni cesaretlendiren, beni destekleyen koca yürekli kardeşime kucak dolusu sevgilerimi yine yazarak gönderiyorum...

Sitemizde, duygularını içlerinden geldiği gibi klavyesinin tuşlarına döken sevgili blog arkadaşlarıma yeni yılda daha çok yazmaları dileğimle,

Tekerlekli Sandalye