Kesilen Bakım Maaşı İçin Ne Yapmalıyız?

rojbin

Üye
Üye
Adres değişikliği yüzünden bakım ayligimiz kesildi itiraz ettik mayısın 15 nde yatar dediler şimdi kontrol ettim halen yatmadı 5 aydır bakım aylığını alamıyoruz ne yapicaz anlamadik

SM-G900FQ cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=17227]rojbin[/MENTION]

Adres değişikliği için zaten başvuru yapmışssınız şu aşamada beklemekten başka yapılacak bir şey yok. Hangi ilde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama bulunduğunuz ilde bakım maaşı yatmışmı evde bakım maaşı yatan iller listemizde sizin ilinizde maaşlar yattı gözüküyormu?

gülümse_hayata

Üye
Üye
İstanbul evde bakım maaşları ayın 13 de yattı şayet maaşınız bu aya yetişsse sizinkide yatardı. Muhtemelen Haziran ayına sarkacaktır bir hafta daha bekleyin demişler ama bence oyalamadır inşallah yanılıyorumdur. Bekleyip göreceğiz hakkınızda hayırlısını diliyorum.

mehmetsi

Üye
Üye
engelli maaşı

arkadaşlar benim annem kardeşimden dolayı bakıcı maaşı alıyor. bende annemin evinde kalıyorum evliyim ve 2 çocuğum var toplamda 6 kişiyiz. ve annem emekli ben ise asgari ücretle çalışıyorum. 2017 şubat ayı içerisinde kurumdan geldiler anneme benim ne kadar maaş aldığımı annemin ne kadar maaş aldığını sormuşlar annemde kendisinin 1100 tl emekli maaşı aldığını benim için ise asgari ücrete çalıştığını söylemiş. gelen memurlar notlarını almış bir sıkıntının olmadığını söyleyip anneme tutanağı imzalatmışlar fakat hiçbir evrak vermemişler. kendi aralarında maaş bordrolarını istesekmi gibi konuşmuşlar ama gerek olmayacağına bişey olursa size tlf. açarız teyze deyip anneme evrakı imzalatmışlar. annem mayıs ayı bakım maaaşı için bankaya gittiğinde maaşının yatmadığını gördük ve kuruma tlf açtık. bize dedilerki gelen yetkililer sizden annenle senin maaş bordronu istemişler yazılı evrak bırakmışlar size de 2 ay süre vermişler sizde o süre içerisinde bordronuzu getirmemişsiniz. bundan dolayı maaşınız kesilmiş dedi. bende durumun böyle olmadığını bize verilen hiçbir evrak olmadığını gelen memurların bizden evrak istemediği gerekli bişey olursa telefonla sizden isteyeğini söyledim. şimdi maaş bordrolarını dilekçe ekinde verdim 1 ay içerisinde tekrar geleceklerini söyledir. ordaki memurların sorumsuzca hareket etmesi durumu nerelere getirdi kimse bilmiyor bu engellinin sıkıntısı varmı sosyal hayatta nasıl idame ediyor. sanki devletin o verdiği para ceblerinden çıkıyormuş gibi saygısız davranıyorlar. bundan dolayı canım biraz sıkıldı. şimdi korkuyorum maaşı bağlamakta sıkıntı olurmu diye sizce tekrar bağlanırmı

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=18197]mehmetsi[/MENTION]

Sizinde söylediğiniz gibi bazı insanların sorumsuzluğu neticesinde böylesi sorun yaşayan birçok kişi malesef ki olabiliyor. Dileğimiz o ki herkes işini doğru dürüst yapsın insanları mağdur etmesin.

Evde bakım maaşı için belirlenen kriterler vardır. Bu kriterlere uyuyorsanız maaşı tekrar bağlatana kadar itirazınızı yapınız. Şuan evde bakım maaşı kişi başı düşen miktar 847 Tl dir. Evde 6 kişi yaşadığınızı söylemişsiniz 847x6=5.082 bir gelire kadar maaşı almanızda sıkıntı olmayacaktır. Aynı zamanda raporda ağır engelli ibaresi ve bakılan kişinin bir takım ihtiyaçlarını kendi gideremez haldeyse ve kişi başı düşen miktar 847 TL aşmıyorsa maaşınızı tekrar almaya başlayacaksınızdır.

Tekerlekli Sandalye