Kesilen Engelli Maaşı ve Sonrası

Murat.Y

Üye
Üye
Selam Arkadaşlar..

Benimde herkes gibi almış olduğum 2022 engelli maaşım kesilmişti bir önceki yazımda belirttiğim gibi bilgilerimi güncellediler ve Aralık ayında maaşımı tekrardan alabileceğimi söylediler.
Bende böyle saçmasapan, insanları mağdur eden bir yönetmelik olur mu? dedikten sonra isyan ede ede çıkmıştım oradan.

Birkaç gün sonra BİMER' e beni ve benim gibi diğer engelli insanları mağdur ettiklerini
ve bunun bir an önce düzeltilmesini istediğimi belirten bir yazı yazdım.. Yapabileceğim ve elimden gelende buydu..

Dün öğle saat 12' de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından aradılar SGK nın Sosyal güvencemi kestiğini belirttiler.Maaşımın tekrar bağlanabilmesi için SGK' ya gidip gelir tespitimin yapıldığını, SGK mı tekrardan aktivasyon yaptırmam gerektiğini ve Aktivasyon işlemini yaptırdıktan sonra Vakfa gidip işlemi yaptırdığıma dair bilgi vermem gerektiğini söylediler. Bilgisayardan güncellenmesi gerekiyormuş. Neyse gidip işlemi yaptırdım aktive edildiğini ve 1 saat sonra sağlık hizmetlerinden tekrar yararlanabileceğimi söyledi.

Vakfa gittim maalesef SGK nın sisteminde sorun olduğundan tam 2,5 saat bekledikten sonra çalışma saatleri bittiği için ertesi güne kaldı
benim tekrar gitmeme gerek olmadığını, telefon açmamın yeterli olacağını söyledi teşekkür ettim ve çıktım.

Bugün aradım Vakfı SGK nın İnternet sitesinde sorun olduğunu ve hiçbir işlem yapılamadığını belirttiler, yarın tekrar aranacak. Burası Türkiye :)

Yani uzun lafın kısası haber verilmeden kesilen engelli maaşlarımız yetmiyormuş gibi birde Sosyal güvencelerimizide kesiyorlar;
Bütün bu mağduriyetler ne için?
Hani olurda hanede bulunan bireylerin kişi başına düşen geliri 270 lirayı geçerse biz bunlara neden boş yere maaş verelim mantığı
( Her ay 2.700 lira veriyorlar ya hani ) Be hey vicdansızlar yani engelli bir insanın 270 lirası varsa o insanın ENGELLİLİĞİ ortadan kalkıyor mu? o 270 lira o insanın rahat geçinmesine yetiyor mu?

Bu yönetmeliği çıkartanlara burada söylenecek o kadar ağır laflar var ama buna kendi adıma edebim müsaade etmiyor.

Bilgilendirme amaçlı yazılmıştır.. Allah' a emanet olun..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ben zaten bu devlet sitelerine sürekli erişimin kesilmesini anlamıyorum. Bilmeyenler için söyleyeyim bir site için -bu ister kamu isterse şahıs sitesi olsun değişmez- sağlam bir sunucu olduktan sonra siteye erişimin kesilmesi imkansızdır. Biz kıt kanaat imkanlarımızla bu siteyi -engelliler.gen.tr- 7-24 erişebilir kılıyorsak koskoca devletin bunu yapamaması izah edilemez.

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Arkadaşım,
Yazını okuyup kaldım. :(
Seninle aynı fikirdeyim. Ama ekleyecek bir şey bulamadım.
(İsmimizi) Afişe etmeyeceklerini bilsem haber yap internet sitelerine gönder derim. (BEnce BİMER'den daha etkili olur ya neyse.)
Selametle...

septik

Editör
Editör
Geçenlerde, e devletin güncellme dolayısıyla 2 gün bilgiye kapalı olduğunu yazmıştım,( tam 2022 maaşlarının yatacağı haftaydı) ayrıca sgk- esgm nin güven duyulmayacak yani en azından verdiği bilginin yerine göre henüz güncellenmedi diyerek dolaylı hale geldiğinden bahsettim,

Devletin sitelerinde kişiye has bilgi düştüğü anda bu durumu yayınlaması gerekirken o bilgi diğer yasalar ile çeşiliştiği için bir düzenleme yapıldığını düşünüyorum,

Yanlız şuna emin olun sydv ları sorgulama siteminende sgk bağlantılı çalışıyor veri tabanında sgk görünümüne bakıyor ilk olarak sonrasında adres ve o adreste yaşayan kişilerin gelirleri sıkıntı şurda sgk verileri eksik yanlış veya güncel değilsede sizin sorumluluğunuz olamayan konuda bile sizi sorumlu tutuyor.

septik

Editör
Editör
cengelx

Yazınızdan bir bölüm aldım cevaplamak için.

( Her ay 2.700 lira veriyorlar ya hani ) Be hey vicdansızlar yani engelli bir insanın 270 lirası varsa o insanın ENGELLİLİĞİ ortadan kalkıyor mu? o 270 lira o insanın rahat geçinmesine yetiyor mu? )

Demişsiniz.

Bu durum engelli kişinin geliri olması şartı değil engelli kişinin yaşadığı hanedeki gelir,gelir yoksa dahi o adreste yaşayan kişilere ait mal varlıklarının bir bölümü ile doldurulmaya çalışılan bir miktardır.

Aslında yukarıdaki açıklamam konuya dair yazmak istediğimle alakası yok ama bilgi bilgidir.

Bahsi geçen sgk nın görevi olan gelir seviye araştırma olayını sgk nın tamamamen sydv ye ( yani aslında ne hakkı nede görevi olmayan bir birimden beklemesinden dolayıdır) mümkün mertebe sgk dan dolaylı dolaysız emekli olmaya hak kazananların işlerini yokuşa sürmeye gayret eden sanki vatandaşı yasalara rağmen mağdur etmeyi kendine görev edinmiş üstelik devletin bir kurumudur.

Şu durum ise tamamen sgk çıkarına hizmet eden bir durumdur bu gün şu saniyede yapılan her işlem anında sisteme aktırılması gerekirken genel müdürülük onayı bekliyor veya benzeri savsaklama durumu aynen vatandaşı bezdiren başka bir haksızlıktır.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
( Her ay 2.700 lira veriyorlar ya hani ) Be hey vicdansızlar yani engelli bir insanın 270 lirası varsa o insanın ENGELLİLİĞİ ortadan kalkıyor mu? o 270 lira o insanın rahat geçinmesine yetiyor mu? )

Bu konuda o kadar çok şey yazmak istiyorum ama bir o kadar da hiçbir şey yazmamam gerek diye düşünüyorum. İnsan bazen aklıyla kalbi arasında kalır ya işte o anlardan biri. Okudukça içim daralıyor o yüzden fazlaca bir şey yazamıyorum sadece gönlümden geçen Allah hepinizin gönlüne göre versin. Bu kadar adaletsiz bir dünyada bu kadar adaletsiz uygulamalar ne diyebilirim? Başka bir ülkemiz de yok ki bizim için bu topraklara vatan demiş atalarımız asırlar öncesinden ama şimdi okudukça görüyorum ki 2014 ün Türkiye'sinde devlet engellisine vatandaşım diyerek sahip çıkamıyor, babalık yapamıyor.

Devlet hazinesini boşaltmakla meşgul olanların gerçek dünyada nasıl hesap vereceklerini çok merak ediyorum. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste sözünün anlamını hiç bilmeyenlerin ( aslında bilirler de işlerine gelmez ) dinden, İslamdan bu kadar çok üstüne basa basa yeni bir dindar nesil yaratmak isteyişlerini de çok daha iyi anlıyorum artık. Onların dini nasıl algıladıklarının en iyi göstergesi 2022 maaşlarına ve sosyal yardım adı altında yapılan tüm vakıf aylıklarında yaşananlar tüm gerçeği gözler önüne seriyor.

Allah yar ve yardımcınız olsun dileklerimle,

Murat.Y

Üye
Üye
Evet haklısın septik ve her ne hikmetse ( tabiki nedeni belli ) devletin çıkarı söz konusuysa resmi gazetede yayımlandığı an işlemler başlıyor, fakat konu vatandaşın çıkarına ise çıkan yasa resmi gazete de yayımlansa bile bekleki uygulansın..

Son düzenleme:

Murat.Y

Üye
Üye
Gazoz Agacı Devlet babalık yapıyor hemde ne babalık..

Bu ülkede ne kadar kodaman iş adamı varsa onlara çok güzel babalık yapıyor. Bunu ben demiyorum Sözcü Gazetesi diyor haberinden bir kısmı aşağıda. Resmi sitesinden çektiğim bir kare..

1.jpg

Bu ülkede yaşayan kodamanlara ve onların çocuklarına çok güzel babalık yapıyor. Bunu ben demiyorum bugun.com.tr de çıkan haber diyor haberinden bir kısmı aşağıda. Resmi sitesinden çektiğim bir kare..

2.jpg

Bu ülkede ne kadar haksız kazanç sağlayan varsa ona çok güzel babalık yapıyor.Bunuda ben demiyorum Birgün Gazetesi diyor. Haberinden bir kısmı aşağıda. Resmi sitesinden çektiğim kare..

3.jpg

Bu ülkenin Bakanlarına o bakanların çocuklarına ve yine o bakanların akrabalarına ve yine o bakanların arkadaşlarına Adları yolsuzluğa karıştığı için çok güzel babalık yapıyor. Ve Bunuda ben demiyorum Hürriyet Gazetesi diyor. Haberinden bir kısmı aşağıda. Resmi sitesinden çektiğim kare..

4.jpg

Heralde parasızlık nedeniyle bunalıma girip kendi canına kıymaya kalkan, birde üstüne 6136 sayılı kanunun 15. maddesine muhalefet suçundan 600 YTL para cezasına layık görülen GARİBAN' a babalık yapacak hali yok.. ( Haber İha' nın sitesinde var )

Heralde Kayseri de yaşayan 60 yaşındaki üstelik kocası 2 yıl önce ölen teyzenin ve oğlu askere gitti diye kağıt toplamak zorunda kalan ancak aylık 300 lira olan ev kirasını aylardır ödeyemeyen kadının eşyalarını evde olmadığı sırada ev sahibi tarafından sokağa atılan ve bu yüzden gece dışarıda yatmak zorunda kalan GARİBAN teyzeme babalık yapacak hali yok . ( Haber Posta Gazetesi' nin internet sitesinde var )

Heralde 10 yaşındaki kanser hastası kızının tedavi borçlarını ödemediği için 2 ay cezaevi'nde yatan GARİBAN kadına babalık yapacak hali yok..
( Haber milligazete.com.tr de )

Heralde baklava çaldı diye 17 yıl, fırından ekmek çaldı diye 10 yıl hapis cezasına çarptırılan GARİBAN' lara babalık yapacak hali yok..
( Haber bugun.com.tr de )

Velhasıl herşey PARA, PARA, PARA...

Hoş Kalın..

Son düzenleme:
Tekerlekli Sandalye