Kesilen Evde Bakım Maaşım İçin Nereye Başvurmalıyım

ayşe meva

Üye
Üye
merhabalar...ÇOÇUKLARIMIN ÜZERİNDEN ANNE BKIM AYLIĞI ALIYORDUM. ADRES DEĞİŞİKLİĞİ VE NEDENİYLE MAAŞIMIZI (7)AY ÖNCE KESTİLER.DAHA SONRA DOSYA OLUŞTURALAMADI YADA HAZIRLANACAGINI SÖYLEYİP (2)AY DAHA BEKLEDİK.ŞİMDİ KESİLEN AYLIKLARIMIZA NASIL Bİ DİLEKÇE VERİP VE HANGİ KURUMA GİTMELİYİM..... (ACİL CEVAP YAZARANIZ SEVİNİRİM)

gülümse_hayata

Üye
Üye
Adres değişiklikleri 15 gün içerisinde kuruma bildirilmez ise malesef maaş kesiliyor ve bütün işlemleri yeniden yapmak zorunda kalıyorsunuz. Yeni adresinizi belirten evrakla sosyal hizmetlere başvuruda bulunmanız ve oradan tekrar eve inceleme için gelinmesi gerekiyor. Evde bakım maaşında geriye dönük ödeme yapılmıyor.

ayşe meva

Üye
Üye
adres değişliğimi bildirdiğim halde kesildi ve ben yeniden yeniledim evraklarımı bu rahmen yedi ay bekledim?

ayşe meva

Üye
Üye
7 ay bekledim şimdi kesilen ayların ödemesini dilekce vererek geri alamazmıyım

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Geçmiş olsun. Uzun bi süre olmuş. Normalde bu işlemn bu kadar uzamaması gerekirdi. 7 aylık dönemi geri alabilirmisiniz? İnanın net bir şey söylemek çok zor. Evde bakım maaşında kurumun insayitifi gereğinden fazla. Ama siz yinede bulunduğunuz ildeki SHÇ'e bir dilekce vererek şansınızı deneyiniz.

VIP

Üye
Üye
Geri ödeme alamazsınız. Neden derseniz; sizi adreste tesbit edemedikleri için maaşınızı kestiler ve dosyanız kapandı. Siz yeni evrak hazırlayıp yeniden dosya oluşturuldu. Yani yeniden maaş başlandı. Neden bu kadar emin konuşuyorum çünkü aynı olay benim başımada geldi. Neyse maaşınız yeniden baglandıysa buna dua edin. 7 ayı hiç olmamış gibi kabul edin.

Tekerlekli Sandalye