Kesilen evde bakım maaşına itiraz etme?

delidolu47

Üye
Üye
bizim bir tanıdık 1 senedir maaş alıyordu bu ay maaşını kestiler,Kesilme sebebi olarak bize söylenen eve gelen heyet bakıma muhtaç olmadığını yazmışlar.peki buna karşı biz itiraz edebilirmiyiz ve nasıl edebiliriz.acil cevap bekliyorum şimdiden teşekkürler.not:raporu yüzde 50 ve ağır özürlü,akıl hastasıdır.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Edebilirsiniz ancak önce isterseniz bi degerlendirme yapalım gelirleri ve evde yaşayan kişi sayısını belirtirseniz bana hesaplayalım kurumun kararı haklımı haksızmı görelim ona göre yanıt verelim

delidolu47

Üye
Üye
bakıcının eşi asgari ücretle çalışıyor 800 tl hastaolan 2022 maaşı 3 ayda 760 tl gelir bunlardır. evde:bakıcı,eşi,hasta annesi,2 kızı ve ablası yani toplam:6 kişiler.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bu gelirleri yazıp evde yaşayan kişi sayısını belirtip 467 liradan az oldugunu maaşın kesilmemesi gerektigi yönünde bi dilekçe yazınız.

delidolu47

Üye
Üye
mehmet bey gelir yüzünden kesilmedi. neymiş efendim yürüyebiliyorve konuşabiliyormuş ama sadece bunlarla bitmiyorki mesela kişisel temizliğini yapamıyor,kendi başına banyo yapamıyor, afedersiniz altına kaçırıyor günde 3-4 defa çamaşır değişiyor,tırnaklarını kesemiyor ve hatırlamadığımız bir sürü şeyler lütfen yardım mehmet bey

gülümse_hayata

Üye
Üye
Şayet kişi sizin de söylediğiniz gibi kendi bir takım ihtiyaçlarını karşılayamıyorsa temizlik giyinmek vb.. Kişi başı gelir 467 tl geçmiyor ise kurum maaşı kesemez. Yanlış bir uygulama yani kısacası işgüzarlık yapmışlar Mehmet bey'in de söylediği gibi tüm bunları belirten bir dilekçe yazarak itirazda bulunabilirsiniz. Bahsettiğimiz kriterlere uygunsanız bu maaşı alma hakkınız var.

delidolu47

Üye
Üye
teşekürler dilekçe yazacaz.yanlız bir şey soracam kesildiğine dair bir yazı gelmedi sadece telefonla bilgi aldık bize yazı göndereceklermi acaba

Tekerlekli Sandalye