Kesilen evde bakım maaşında hesap numarası

haykolik

Üye
Üye
sayın yöneticiler ve üyeler ogluma bakıcı maaşı başvuru yaptık adana sosyal politikalar il müdürlüne agır engelli raporumuzu 31 12 2018 tarihinde evde bakım birimine teslim ettim 04 02 2019 tarihinde memurlar heyet geldi evi incelemeye ogluma baktılar tamam dediler zaten dosyamız vardı maaşımız kesildiydi tekrar başvurmuştuk bize memurun biri ben onay veriyorum şimdi dedi gitti bir buçuk ay sonra hesabınıza bakın dediama bizden ne hesap numarası nede başka evrak istemedi bugün evde bakım birimine gittim sordum bilgisaraysdan baktı memur daha sisteme girmemiş dedi yani sisteme girmemiş dedi bu normalmı acaba verceniz cevaplar için teşekkür ederiz e devlette bakıyoruz kayıt bulunamadı yazıyor nerden ögrenebiliriz acaba edevlette

gecelerinhakimi16

Üye
Üye
Önceden dosyanız varsa sistemde zaten yeni dosya istemezler hesap numaranız kayıtlıdır zaten sistemde o yüzden herhangi bir şey istememislerdir. Daha yeni gelmişler hane ziyaretine hemen sisteme gecmeyebilir zaten ilk maaşı Nisan ayında alacaksınız daha 2 ay var yani nisan ayini bekleyin zaten olumsuz olsa size olumsuz derlerdi beklemekten başka yapacak bir seyiniz yok maasiniz hayırlı olsun nisan ayında ilk maaşınızı alırsınız

haykolik

Üye
Üye
Subatin dördünde geldller eve heyet abi bir buçuk aysonra bakin dedi eve gelen memur acaba marttami nisandami aliriz bakici maasinı abi

gecelerinhakimi16

Üye
Üye
Nisanda alırsınız yüksek ihtimal çünkü nisanda Mart ayının maaşı yatacak subat ayı içinde geldikleri için Şubat ayının maaşını odemezler eve heyet geldikten sonra 2 ay sonra maaş yatar mesela Şubat'ta geldiyseler nisanda temmuzda geldiyseler Eylül'de ilk maaş yatar, ama tabi siz yinede Mart ayında bi hesabınızı kontrol edin ne olur ne olmaz

haykolik

Üye
Üye
Peki abim onaylandigi tarihten itibariyle toplu maaş odenirmi

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=3187]haykolik[/MENTION]

Bildiğim kadarıyla evde bakım maaşında geriye dönük toplu ödeme yapılmıyor. Maaş onaylandıktan sonra tek maaş olarak hesaba yatıyor.

eagle20

Üye
Üye
kardeşim martta 25 günlük alırsın 4 şubatta onaylandıysa onaylandığı tarihten itaberen alırsın 1,5 demesi genelde maaşlar ayın 15inde yattığı için demiştir siteme girldiği tarih ayın 4ünde başlar 5 6 7 gibi gözükür martta e devlete bakarsın

eylül20

Üye
Üye
Biz de adres değişikliği yaptık.Dilekçemi verdim.Kasım ayında..Daha iki gün önce denetleme için geldiler..Yeni hesap numarası açmamı söylediler..Denizli de oturuyorum.Denizli Şubat ayı yattı ama benim maaş yok..Ne zaman yatar acaba..Bilgisi olan var mı acaba

SM-N910C cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

eagle20

Üye
Üye
Biz de adres değişikliği yaptık.Dilekçemi verdim.Kasım ayında..Daha iki gün önce denetleme için geldiler..Yeni hesap numarası açmamı söylediler..Denizli de oturuyorum.Denizli Şubat ayı yattı ama benim maaş yok..Ne zaman yatar acaba..Bilgisi olan var mı acaba

iyi günler kardeşim sistem ayın 5inde girildiği içn martta e devlete bak onaylandığı tarihten itaberen alırsın martta yatmazsa nisan da toplu alırsın kasımda dilekçe vermişin uzun sürmüş ilçe mi değiştirdin sen

eylül20

Üye
Üye
iyi günler kardeşim sistem ayın 5inde girildiği içn martta e devlete bak onaylandığı tarihten itaberen alırsın martta yatmazsa nisan da toplu alırsın kasımda dilekçe vermişin uzun sürmüş ilçe mi değiştirdin sen

İzmir den taşındım..Bu işlemlerle uğraşmak çok zor..

eagle20

Üye
Üye
kardeşim emin ol denizli nazar değmesin bu konuda iyi senin denizli sisteme girmeleri 4 5 6 gibi oluyor o zaman e devlete bak marttan yansıtmazlarsa nisanda onaylandığı tarihten alırsın mesla burda Pamukkale ve merkezefendi var burda bile ilçe değiştirsen dosyan değişiyor onun için bürokrasi gerçi 3 ay mağdur oluyor insan bunada bir çözüm bulsalar iyi maaşı kesilme şartı sadece ölüm olmalı onun haricinde adres bakııcı değiştirme gelir düzeyi kalkması lazım insanların ne çektiğini bir kendileri bilir sade bu maaş ile geçinen var çalışsa asgari ücret sigorta olur ama mecbur anne baba kardeş daha önemi

Tekerlekli Sandalye