KHK ihraç nedeniyle kesilen bakım maaşının geriye dönük ödenmesi

Iskenderbey

Üye
Üye
Hayırlı günler.. Kizim %80 agir engelli.. eşim bakicılığını yapıyor... 2016 da KHK ile ihraç oldum ve göreve tekrar dönmeyi bekliyorum.. 2016 yılında evde bakıcı maaşı ve engelli aylığı için eşim ilgili kurumlara başvursa da hicbir gelirimiz ve sosyal güvencemiz olmamasina rağmen talebimiz reddedildi. 2018 Mart ayında idare mahkemesine açtığımız dava ile ilgili mahkeme 2019 şubat ayında 'İŞLEMIN IPTALINE' karar vererek
bizi haklı gördü; ancak geriye yönelik tazminata yer olmadığına hükmetti... mahkeme karari sonucu maaşlar bağlandı.. Tazminat konusunda avukatımız konuyu istinaf mahkemesine taşıdı ve sonucu bekliyoruz. Çocuğumuzun sağlığı ve tedavisi için bu paraya ihtiyacimiz var... sizce sonuc ne olur 2016 yılında yaptığımız başvuruya istinaden geriye yönelik haklarımız IADE olunur mu???? Saygılar...

Mehmet.00

Üye
Üye
Hayırlı günler.. Kizim %80 agir engelli.. eşim bakicılığını yapıyor... 2016 da KHK ile ihraç oldum ve göreve tekrar dönmeyi bekliyorum.. 2016 yılında evde bakıcı maaşı ve engelli aylığı için eşim ilgili kurumlara başvursa da hicbir gelirimiz ve sosyal güvencemiz olmamasina rağmen talebimiz reddedildi. 2018 Mart ayında idare mahkemesine açtığımız dava ile ilgili mahkeme 2019 şubat ayında 'İŞLEMIN IPTALINE' karar vererek
bizi haklı gördü; ancak geriye yönelik tazminata yer olmadığına hükmetti... mahkeme karari sonucu maaşlar bağlandı.. Tazminat konusunda avukatımız konuyu istinaf mahkemesine taşıdı ve sonucu bekliyoruz. Çocuğumuzun sağlığı ve tedavisi için bu paraya ihtiyacimiz var... sizce sonuc ne olur 2016 yılında yaptığımız başvuruya istinaden geriye yönelik haklarımız IADE olunur mu???? Saygılar...
Khk demek çok şey demek fakat söz konusu hasta bir çocuk ise orda farklı düşünmek gerek o çocuğun tüm hak ettiği hakları alması mümkün ve öylede olmalı geriye dönük hak idda edebilirmiyim dersen o zor onu sil kafandan ileriye dönük olanaklara bak maaş bağlanmış güzel haber hem evde bkm hem 2022 ise mutlu edici en azından çocuğun ihtiyaçları karşılanır keşke khkli olacak duruma gelmeseydiniz bu bizi ilgilendirmez gerçi fakat bu ülke de khk demek farklılık düşüncesini net bir şekilde ortaya koyar yaşıyorsun ama kanatları kesikçe geçmiş olsun

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Normal şartlarda sizin KHK ile işten atılmanız eşinizin aldığı bakım maaşını etkilememesi gerek. Hukukta genel geçer kural vardır. Suç şahsidir (varsa bir suç tabi) ama ülke olarak standart dışı bir döneden geçtiğimizden bir şey demek çok güç.

Tekerlekli Sandalye