Kifoskolyoz hastasıyım ÖTV indirimli araç alabilirmiyim?

Sb-Sn

Üye
Üye
bizimde böyle bi engelimiz war ama ; nefes darlıgıda oluşturuyor bunun gibi olan warmı?
ve normal yaşantı olarak hiçbi sorunum yok kamuda çalışıyoruz, normal hertürlü kamyonda dahil kullanabiliyoruz, futbol gibi çok koşmalı olmasada ufak çaplı tüm sporlar fln war ve %65 olan engelliğimizin ötvsiz araç alsak ne gibi yararı zararı olur?
şuan eniştenin kamyoneti, babamın taksiyi ,komşumun spor araçla sürekli geziyorum kendi aracı aldıgımda onlar benimkini ben onlarınkini kullanamıyormuyum..
tşkler..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
ÖTV indirimli araç alamazsınız malaasef. Sakatlık oranı %90'ın altında olan kişiler ÖTV indirimli araç alabilmeleri için aracı hareket ettirici özel bir donanıma ihtiyaç duymak zorundalar. Sizde böyle bir durum olmadığı için yararlanmanız mümkün değil.

Sb-Sn

Üye
Üye
şöyle bi ihtimal war boyum kısa yada gövde kısmım koltuga karşı bişeyler yapılırsa alınabilir ama çok ugraştırcak şimdilik bende pek gerek duymuyorum..
zati tekrar tekrar araç değişilmediğinden kaliteli sıfır bi araç almak gerek olucak oda 60-70 lira gerek yok şimdilik tşkler..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Aracı hareket ettirmek için özel bir donanıma gereksinim duyarsan alabilirsin tabiki. ve 60-70 bin tl lik araç çok pahalı yahu.:) 25 bin tl lik sıfır aracı 17-18 bin tl'ye alabilirsin.

Sb-Sn

Üye
Üye
önumu görmüyorum derim doktorda özel koltuk yazdımı alırım herhal ama bu aracı alınca 5 yıl satamıyormuşun fln o zmn kaliteli bişey almak gerekki senesine b dünya masraf çıkarmasın..
arkadaşım aldı 55 den 39 fln inmiş sanırım birde bu aralar kdv indirimi warmış o zmn 30 fln inerse sende al dior ama işte ben şimdi rahatken o zamn kendi aracımı kullancam o dusunduruyor..
bu kdv indirimi warmı ? ve araçın vergisi sigortası kaskosu muayenesi fln bunlardan sadece ötvyimi ödemiyoruz diğerlerini ödüyormuyuz..

Sb-Sn

Üye
Üye
JETTA 1.4 TSI 122 PS Highline 57.900,00
ötv. 21423
kdv. 10422
mtv de hr yl 348,5 den kurtuluyoruz o zmn ama bu aracı aldık almasına satarken bayiye gerimi verecez 5 yıl muhabbeti war 5 yıl bizde kalıp 5 yıl sonramı satacaz nasıl olucak.. ve bu arabada illa otomatik mi olması gerekiyor

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bayiye geri vermeyeceksin. Sadece 5 yıldan önce aracı satarsın aldığın ÖTV indirimi devlete geri ödersin. 5 yılın bitiminde istediğin kişiye satabilirsin.

Sb-Sn

Üye
Üye
hee 5 yıl sonra istediğimze satarız bakalım biz birazdaha bekliyelim şu arkaşıniler aydınlansın gerisine bakarız bu B'yi h'ye cevirmekde kurs yine 1 ay bekletiyormu yoksa direk ehliyetin direksiyon sınavından sonra ehliyeti çıkartıyormusun..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Direksiyona giriyorsun. Bekleme süresi ne kadar bilmiyorum.

Sb-Sn

Üye
Üye
hmm anladım tşkler..

Tekerlekli Sandalye