Kimse Yok Mu, Engellileri İş Sahibi Yapacak.!

• Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
Kimse Yok mu Derneği, Ankara'da engelli istihdamını artırmaya yönelik staj garantili çağrı merkezi operatörlüğü eğitimi düzenleyecek. Eğitim 3 ay boyunca haftada 5 gün, günde 6 saat olarak yapılacak. Kursiyerlere günlük 15 TL de harcırah ödenecek.

Kimse Yok mu Derneği'nin Mamak'taki lojistik binasında yapılacak eğitimlere Kızılay da servis hizmeti sağlayacak. Adayların başvuru için Kimse Yok mu Derneği Ankara Şubesi'ne başvurmaları gerekiyor. Eğitime katılacak adayların belirlenmesi için 23 Mayıs'ta uzmanlar eşliğinde seçme yapılacak.

Kimse Yok mu Derneği'nin staj garantili çağrı merkezi operatörlüğü eğitimine katılacak adaylarda şu özellikler aranıyor; "Yüzde 40-70 oranında engelli olmak; 18-35 yaş arasında olmak; Açık Öğretim Fakültesi dışında herhangi bir okulda okuyor olmamak; çalışmıyor olmak; işitme veya konuşma engeli bulunmamak, en az ilköğretim ya da lise mezunu olmak, 2 yıldan önce bir İş-Kur kursuna katılmamış olmak."

Yoksullukla mücadele eden Kimse Yok mu Derneği'nde çalışmalar, gönüllülük esasına göre yapılıyor. Yurt içindeki ve yurt dışındaki yardım dağıtımlarında her türlü yardım organizasyonlarına kadar pek çok faaliyet Kimse Yok mu gönüllülerince yürütülüyor. Bütün çalışmalarında şeffaflığı ve güvenirliği esas alan Kimse Yok mu Derneği, Türkiye ve dünyada yaptığı yardım çalışmaları sayesinde "Kamu Yararına Çalışan Dernek" statüsü almaya hak kazandı. Kimse Yok mu Derneği ayrıca "İzin Almadan Yardım Toplama Yetkisi" ve 2008 yılında TBMM tarafından takdim edilen "Üstün Hizmet Ödülü"nün sahibi olup Birleşmiş Milletler'in sivil toplum örgütlerini çatısı altında toplayan kuruluşu olan ECOSOC'a da üye..

Tekerlekli Sandalye