kimseler 2. 3. ek alımları, ve dahası 2014 ÖMSS sınavını beklemesin !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

adalet

Üye
kimseler 2. 3. ek alımları, ve dahası 2014 ÖMSS sınavını beklemesin !

1. olarak sonuçlar açıklanmıştır, buna göre bölgeler için kabaca arz talep dengesine göre baraj puanları açıkca oluşmuştur

bundan sonraki alımlarda boncuk sırası tabir edilecek alımlar söz konusudur.

yani boncuk sırası alımından kastımız şudur ! farklı ve çeşitli yerlerdeki baraj puanının üzerine puanlar alıpta kendi bireysel tercihi olan yere puanları yetişmeyenler örnek istanbul için kabaca bir genelleme ile baraj puanı 92 gibi kapandı dersek

istanbul'da oturan ve 91 puan alan kişi ! haliyle açıkta kalmış olup, atama sonuçlarına göre en düşük baraj puanı oluşan yerleri sırasıyla yazacak örneğin 89 puanla kapanan filanca ili yazağı için !

herkese burada açık ve net bir şekilde ifade etmek isterim ki 1-2 numune durum haricinde ! şu an belirlenmiş genel alım barajları harici özellikle imam hatip adam 50-60 puanla atandı ama o özel branş ataması olduğu için tek ilde sınava giripte 1 puanı bırakın -0- alsa bile özel branş şartı olan alımlar da o kişi atanır !

şimdi siz bu özel İHL şartlı diyanet alımının boş kalan kadrosu genel memurluk olup genel alım olursa
sakın ola 50-60 puanla atanacağınızın hayalini bile kurmayın !

dahası ben şahsi olarak 70 küsür puan almış biriyim ve bu açıdan !

sınavda yapılan bir usulsüz durum hakkında sınavın büyük bir kısmının puanının iptali konusunda !
sadece zihinsel engellilerin durumunu ilgilendirmeyen aslında sınava giren ve puan alan tüm diğer engellileri
puanlarının bile tekrardan hesaplanmasını sağlayacak bir durum var !

bu konuyu http://engelliler.gen.tr/f98/dava-acilirsa-zihinsel-engellilerin-omss-puani-iptal-edilecek-15199/ burada açıkca yazdık !
dahası dava açılsa bile benim puanım 70 olduğu için bu işten hak kazanacaklar arasında en başlarda yer almadığım için
puanı 80 ve üzeri olanların bu konuyu incelemesini ve gereken dava açım sürecini bir avukata danışması yerindedir.

yoksa ben dava açsam ÖMSS sonuçlarını iptal ettirsem bile bu işten 1. derecede yararlanacaklar arasında ben olmayacağım için
bu konuda kendimi geri plana atıyorum hakkını almak isteyen var ise !

bu yanlışa dur desin yoksa ! kimseler 2. 3. ek alımları, ve dahası 2014 ÖMSS sınavını beklemesin !

adalet

Üye
sosyal medyada sesimizi duyurmalıyız !

ÖMSS Skandalı ( tüm engel türlerinin ÖMSS puan sıralamaları hatalı ) | Facebook

hakszrekabetler.jpg

MATRA

Üye
Üye
Adalet arkadaşım sen ne kadar karamsarsın.
senin bahsettiğin baraj puanı üniversite ve sabit öğrenci alan yerler için geçerli. burada var olan kişi ve alınan puanlar arasında o kurumu ve yeri tercih edenlerin en üstten alta doğru yerleştirilmesi olayıdır. aynı kadroya hersene alımmı yapılacakta baraj puanından bahsediyorsun.diyanet kadrosu veya başka kadrolarda ek veya 2.yerleştirmelerdde verilirse aynı şekilde tercih edenlerin en üstten alta doğru atamaları olacak. bunu doğru bilip buraya yazarsak zaten bekleyiş içinde olan insanlarıda germemiş oluruz...]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tekerlekli Sandalye