Kişi başı gelir yüksek denilerek 2022 engelli maaşımız kesildi?

savas_usta

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar 2022 maşımı kesmişler haksız yere ne yapmalıyım sizce :( ?

gülümse_hayata

Üye
Üye
Merhaba kesilme gerekçesi nedir daha detaylı bilgi verirseniz yardımcı olmamız daha kolaylaşır.

savas_usta

Üye
Üye
eve gelen gelir yüksekmiş sözde ama böyle bişey yok annemin bana ve abime evde bakım maaşı alıyor o sebeb ten dolayı kesmişler

gülümse_hayata

Üye
Üye
Evde bakım maaşı 2022 maaşı gelir hesaplamasına dahil edilmiyor bundan dolayı kesmiş olamazlar. Bunun haricinde şayet eve giren gelir kişi başı bölündüğü zaman 255 tl geçiyor ise yapacak birşey yok muhtaçlık sınırı olarak belirlenen rakam budur. Fakat geçmiyorsa itiraz edebilirsiniz.

savas_usta

Üye
Üye
evde 6 kişiyiz 3 müz engelli onların 3 aylıkları var bide kardeşim sigortalı işte çalışıyor ondan olabilirmi acaba

septik

Editör
Editör
Siz kendinizde hesap edebilirsiniz, evinize giren bakım maaşı hariç tüm nakit gelirleri ayrıca evde 6 kişiyiz diyorsunuz o 6 kişiye ait tüm mal varlıklarının ev arsa tarla dükkan gibi taşınmazların rayiç değerlerinin 240/ 1 i ve arabanız varsa arabanızın kasko değerinin 120/1 ini toplayın ve evinizde yaşayan kişi yani sizde 6 ya bölün ve çıkan rakam 2014 yılı muhtaçlık sınırı olan 255 tl üzerindeyse malesef 2022 maaşı verilmiyor.

Hesabınızı yaptıktan sonra 255 tl nin altında bir rakam çıkarsa sydv na itiraz edebilirsiniz.

hüseyinavcı

Üye
Üye
slm iyi akşamlar benim babaannemin raporu 2 yıl olarak belirlendi ve yüzde 82 2 yıl dolmadan yani 15 gün kala tekrar raporu yeniledim bu sefer yüzde 99 verdiler sürekli oldu ama ben raporu vakfa değilde bakım aylığı için verdim ama vakfada vermem lazımmış bu arada özürlü maaşı kesil sonra vakıfa gittim süre dolmuş dedi raporu verdim vakıfdan onaylandı ama 3aylık gitti haziran döneminde bu giden aylığıda yatırırlarmı ama raporu süresi bitmeden almıştım cvp tşk ederim

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Demekki evrakı raporu işleme almakta geciktiler evet işleme alırlarsa haziran dönemine maaşı alırsınız ama sürekli kurumdan ögrenin neticesi ne oldu diye ordan zaten bağlanma konusunu ve birikmiş para konusunu size belirtirler.

kaptan1

Üye
Üye
Arkadaşlar 2022 aylığı hesaplanıyor iken evde bakım maaşı hesaplanmıyor onu biliyorum ama bu alınacak olan 2022 aylıkları hesabın içine katılıyormu.

septik

Editör
Editör
Malesef 2022 maaşlarıda gelire dahil ediliyor.. Hane gelirine sadece bakım aylığı ve kyk bursları hariç tüm gelirler ekleniyor.

Hatta son yönetmelik çıktığında burda çelişki olduğundandan bahsetmiştik, diyelim 2022 maaşı bağlanmadan gelir muhtaçlık sınırına yakınsa 2022 maaşı bağlandığı zaman gelir muhtaçlık sınırı üzerine çıkınca ne yapılacak 2022 maaşı aldığımız için 2022 maaşı verilmeyecekmi gibi eleştirmiştik.

hüseyinavcı

Üye
Üye
kardeşim umarım haziranda ikisi birden yatar ama dediğim gibi ben raporu süre dolmadan yeniledim ama vakıfa geç verdim üç aylık gitti vakıfa verdiğimde raporu yenilediğim tarihden itibaren girdiler yani şöyle rapor 25/10/2013 debitiyor ben raporu 09/10/2013 de yeniledim ama vakıfa 04/11/2013 de verdim şimdi onlar 09/10/2013 olarak giriş yaptılar ben diyorumki haziran ayında ikisibirden yatarmı tş arakdaşlar bilgisi olan herkezden cvp bekliyorum

septik

Editör
Editör
Bildiğim kadarı ile sizin rapor dahil tüm dosyanız sydv mütevelli heyetinden kabul gördüğü aydan bir sonraki aybaşı itibarı ile maaşınız başlatılması gerekiyor.

144 nolu ücretsiz hattan durumunuz hakkında bilgi edinmeye çalışın.

Tekerlekli Sandalye