Kişi başına düşen gelir 1 tl yüksek geldiğinden rededildi itiraz dilekçe örneği lazım

zekiaci

Üye
Üye
Evde Bakım Hizmeti başvurusunda bulunduk. Ancak bu başvurumuz "Engellilerin Tespiti ve Bakım Hizmeti Esaslarının Belirlenmesine İlişkin Yönetmeliğin" 7.maddesinin4/b bendine göre reddedildi. Dört kişilik bir aileyiz ve gelirimiz 4785,98TL. dir. Benim hesaplarıma göre fert başına düşen gelir 1196,495 TL. dir. Sosyal hizmetler nasıl bir hesaplama yapılar da bu başvurumuz kabul edilmiyor. Net ele geçene farklı kalemleri de mi ekliyor? Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? itiraz etmek için bir dilekçe örneği lazım acilen

tokgönül

Üye
Üye
Tam bilmiyorum ama aracınız varsa degerinin 100de 1i kadar gelir sayılıor diye biliyorum. Yani 100 bin tl ise aylık 1000 tlgelir.buda 5785 tl eve giren para.tabi varsa arabanız.yanlış biliyorsam arkaşlar düzeltsin.

septik

Editör
Editör
[MENTION=24358]zekiaci[/MENTION]

Bildiğim kadarı ile sadece elinize geçen nakit gelir değil aynı 2022 maaşında olduğu gibi yaşadığınız hanedeki diğer fertlerinde gelir getiren ve getirebilecek olan tüm mal varlıkları hesaba katılıyor.

Konuyu açarken attığınız başlıkta olduğu gibi yasa yönetmelik net rakmlar veriyor 1 tl geçse dahi malesef red kararı veya iptal ediliyor.

Tekerlekli Sandalye