Kişi başına düşen sınırı aşmamamıza rağmen evde bakım maaşımız kesildi

çınarlar

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar. 4 kişilik bir aileyiz. Evde bakım maaşı alıyorduk. Ben normalde üniversite öğrencisiyim ama ek gelir kazanmak amacıyla Aralık 2018 ayında 10 gün bir otele çalışmaya gittim. Biz de bu çalışmayı, part-time çalışma olarak bildirdik. Bulunduğum semtteki ilgili evde bakım hizmetleri, dükkan kira kontratı, 3 yıllık emekli maaş aylık bilgisi dokümanı ve benim maaş bordomu istedi. ben zaten işten ayrıldığım için maaş bordromu da götürdüm, aynı zamanda çıkış kağıdımı da götürdüm. Sorun şu ki ben çalışmadan önce zaten kişi başına düşen miktarı geçmiyorduk. Ben çalıştıktan sonra da elime geçen net tutara göre hesapladığımızda maaşı yine de geçmiyoruz. Fakat ne olduysa bu ay ki maaşımızı çekemedik, kesmişler. E-devlette ödeme geri çekildi diyor. Bu konu hakkında bize herhangi bir kağıt gelicek mi yoksa bizim nereye itiraz etmemiz lazım acaba konu ile ilgili? Bu çekemediğimiz tutarı geri almak ve maaşımızı aktif olarak almaya devam etmek istiyoruz.

Benim kazancımı da eklesem yine de sınırı aşmamamıza rağmen kestiler.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=6801]çınarlar[/MENTION] bu durumu yazılı bir şekilde kuruma bildirip yine aynı şekilde tarafınıza yazılı yanıt verilmesini isteyin. ama mutlaka yazılı soru ve yazılı yanıt üzerinden gidin. şifaen sözlü yanıtlara fazla girmeyin.

onur demirer

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar. 4 kişilik bir aileyiz. Evde bakım maaşı alıyorduk. Ben normalde üniversite öğrencisiyim ama ek gelir kazanmak amacıyla Aralık 2018 ayında 10 gün bir otele çalışmaya gittim. Biz de bu çalışmayı, part-time çalışma olarak bildirdik. Bulunduğum semtteki ilgili evde bakım hizmetleri, dükkan kira kontratı, 3 yıllık emekli maaş aylık bilgisi dokümanı ve benim maaş bordomu istedi. ben zaten işten ayrıldığım için maaş bordromu da götürdüm, aynı zamanda çıkış kağıdımı da götürdüm. Sorun şu ki ben çalışmadan önce zaten kişi başına düşen miktarı geçmiyorduk. Ben çalıştıktan sonra da elime geçen net tutara göre hesapladığımızda maaşı yine de geçmiyoruz. Fakat ne olduysa bu ay ki maaşımızı çekemedik, kesmişler. E-devlette ödeme geri çekildi diyor. Bu konu hakkında bize herhangi bir kağıt gelicek mi yoksa bizim nereye itiraz etmemiz lazım acaba konu ile ilgili? Bu çekemediğimiz tutarı geri almak ve maaşımızı aktif olarak almaya devam etmek istiyoruz.

Benim kazancımı da eklesem yine de sınırı aşmamamıza rağmen kestiler.

Kardeşim evde bakim ayligi heyetiyle görüş bulundugun ildeki

SM-J730F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

çınarlar

Üye
Üye
arkadaşlar çok teşekkür ediyorum cevaplarınız için.şimdilik cimer'den yazı gönderdim. o yazının cevabını bekliyorum. ilçemdeki evde bakım hizmetleri kurumuna gittiğimde onlarda sebebi bilmediklerini ve bizim eve bunun sebebini de içeren bir kağıt gelecekmiş. Kısacası şu anda yazılı bir dilekçe göndermedim, kağıt bekliyorum. daha önce evde bakım maaşı kesilip, evine bilgi kağıdı gelen var mı aramızda acaba?

çınarlar

Üye
Üye
Arkadaşlar güncel olarak son bilgileri paylaşayım dedim. Bizim maaşımızın kesilme sebebi, benim 2018 temmuz ayında yapmış olduğum üniversite zorunlu yaz stajıymış Fakat işyerinden ben para almadım. meslek lisesi stajyerleri falan belli bir para alıyor asgari ücrete göre ama ben 4 yıllık lisans bölümü işletme bölümü okuyorum. benim stajım mesleki teknik alanına girmiyor. Bana yapılan sigorta iş kazasına yönelik bir prim ödemesiydi. 30 gün gösterildi ve çıkış yapıldı. sigortayı yapan kurum da okuduğum üniversite zaten, adı da gözüküyor e-devlette.

İlçemdeki sosyal hizmetler müdürlüğü, bu iş kazasına yönelik olan prim ödemelerini, sanki ben buradan gelir elde etmişim gibi muamele yapıyor. Benden, git okuldan para almadığına dair bir kağıt al dedi fakat okul böyle bir kağıt veremiyor. sgk kağıdı verdi bana bir tane. 9901 meslek kodlu stajyer olduğum yazıyor. bir tane de öğrenci belgesi aldım. eve galiba heyet gelicekmiş. ben şimdi ne yapabilirim acaba?

zorunlu stajımdan para almadığımı ispatlarsam sorun çözülecek. ama nasıl?

Mehmet.00

Üye
Üye
Gelip bakarlar eve giderler zaten aptal hane geliri kalksa mecliste komisyonda rahat edecez saçma sapan yasa

çınarlar

Üye
Üye
Dilekçe verdiniz mi tekrar aktifliği için?

gelir testi için tekrar eve geleceğiz dediler. ama o 2 aylık alamadığım ücrete dair herhangi bir dilekçe yazmadım. Elimde bir takım belgeler var. onları, eve gelir testine heyet geldiğinde, onlara sunun dediler. belki o zaman yanlış yaptıklarını anlarlar diye herhangi bir dilekçe vermedim. sadece gelir testi için eve heyetin gelmesini bekliyorum

Mehmet.00

Üye
Üye
gelir testi için tekrar eve geleceğiz dediler. ama o 2 aylık alamadığım ücrete dair herhangi bir dilekçe yazmadım. Elimde bir takım belgeler var. onları, eve gelir testine heyet geldiğinde, onlara sunun dediler. belki o zaman yanlış yaptıklarını anlarlar diye herhangi bir dilekçe vermedim. sadece gelir testi için eve heyetin gelmesini bekliyorum
Alırsın toplu ödeme

Tekerlekli Sandalye