Kişisel İdare Eğitimi (görme engelliler için)

• Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
egitim2.jpg

Günlük hayatta karşılaştıkları kişisel ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik tekniklerin öğretilmesidir. Yemek yeme teknikleri ve yatak yapımı gibi basit konulardan başlayıp meyve soyma, ütü yapma, düğme dikme, ayakkabı boyama, temizlik, santral, traş olma, zaman tayini ve son olarak yemek yapma tekniklerini göstermek bu eğitimin başlıca konularını teşkil etmektedir.

E

Erdem Uygar

Guest
Çok fazla bir şey anlamadım..! Bu haberin linki yok mu?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Günlük hayatta karşılaştıkları kişisel ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik tekniklerin öğretilmesidir. Yemek yeme teknikleri ve yatak yapımı gibi basit konulardan başlayıp meyve soyma, ütü yapma, düğme dikme, ayakkabı boyama, temizlik, santral, traş olma, zaman tayini ve son olarak yemek yapma tekniklerini göstermek bu eğitimin başlıca konularını teşkil etmektedir.

Gayet açık bir haber yapmış arkadaşımız linkte haber neyse sitemiz olarak aynen hiç kesmeden eklemeden aynen kopyalarız, arkadaşımız linkini koyar tabi..

E

Erdem Uygar

Guest
Haber çok kısa olduğu için belki ardı vardır diye düşündüm...

F

Fırtına

Guest
Soru; Kişisel İdare Eğitimi (görme engelliler için) ne demek?

Cevap; Günlük hayatta karşılaştıkları kişisel ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik tekniklerin öğretilmesidir.

Örneğin; Yemek yeme teknikleri ve yatak yapımı gibi basit konulardan başlayıp meyve soyma, ütü yapma, düğme dikme, ayakkabı boyama, temizlik, santral, traş olma, zaman tayini ve son olarak yemek yapma tekniklerini göstermek bu eğitimin başlıca konularını teşkil etmektedir.

erdem,
gayet açıklamalı bence :)

Link

E

Erdem Uygar

Guest
Anladım! Teşekkür ederim... Linki tıkladım ve 'Modelaj Eğitimi', 'Kabartma Yazı Eğitimi', 'Abaküs (Matematik) Eğitimi' gibi konularıda okudum. Sitede yeniyim...
Zamanla olur bir çok şey...

F

Fırtına

Guest
rica ederim erdem.. ''modelaj eğitimi'' dahil hepsini sitemize yazdım..

Tekerlekli Sandalye