Kisitliya ait aracin vasi tarafindan satilmasi

Arkadaşlar ben de kardeşim üzerine 5 yıl önce bir araç satın aldım.Kardeşim %100 zihinsel engelli ve vasisi benim.5 yılımız dolduğu için aracı satmak istiyorum.Noter araç satışı için ek karar istedi.Ek karar için mahkemeye başvurdum.Hakim duruşmada paraya dokunamayacağımı paranın kardeşime ait olduğunu söyledi.Mahkemede kardeşim adına açılacak bir hesapta paranın bekletileceğini ancak yeni bir araç ya da başka bir şey alacağımız zaman kardeşimin üzerine olmak şartıyla bu parayı mahkemenin izni ile kullanabileceğimizi söyledi.Aracı benim şahsi paramla aldığımı söylediğimde o parayı kardeşine hibe etmişsin dedi.Ek karar da aracın vasi tarafından satışına izin vermiş ancak satış sonrası elde edilen paranın mahkeme tarafından açılacak bir hesaba yatırılması gerektiği belirtilmiş.Yani aracı satacağım satıştan elde ettiğim parayı kardeşim adına açılacak hesaba yatıracağım.Kendi parama dokunamıyorum.
Sorum şu? Ben aracı noterde devir etsem ve parayı mahkemenin dediği gibi hesaba yatırmasam mahkeme bunu nereden bilecek?Noterden satış sonrası mahkemeye herhangi bir evrak felan gidiyor mu? Bu konuda fikri ve bilgisi olan var mı bana yardımcı olabilecek?
05367307059 telefon numaram yardımcı olursanız çok sevinirim.

Geri