Kitap Önerisi

Fulya

Üye
Üye
Burda böyle daha çok değişik yazarlar ve duyulmamış kitap önerilerine yer verelim diyorum ..
Aslında hepimiz bir çok kitap okuruz ... Bilindik klasik kitaplardan öte öncelik bilinmedik kitapları yazabilir misiniz....
Bu arada tabiki bilindik kitapları da yazabilirsiniz ...

Ve ktiabı okurken okuyacak kişilere bilgi vermek açısından yaş aralığını da yazabilirsek süper olur ( mesela ben 10 sene önceki kitabı tavsiye ederken kafandan tartıp bu kitabın hangi yaş aralığına hitap edebileceğini tahminen söyleyebilirim. )
Bunu neden istiyorum. çünkü atıyorum 20 yaşındaki bir kişinin okuğunu kitap ona çok güzel gelebilir fakat 30 yaşın okuğunu ve deneyimleri olduğu için 30 yaşındaki birinin o kitabı okuduktan sonraki düşüncesi çok hafif olabilr. (inşallah anlatabilmişimdir : ) ne kadar okusamda edebiyat yapmak kesinlikle ayrı bir yenetek)

Önerim

Kitabın adı : Ölüm Kadar Basit
Yazar : Peter James
Çeviri : Pınar Aslan
Kitabı 2008 de okumuşum ... yani tahminen bu kitabı bence ( 19 - 25 yaş arası gayet sürekliyici bir şekilde okuyabilir )
Konusu : Gerilim . ama öye aman aman bir gerilim yok kitapda.
Biraz Merak uyandırabilrim isterseniz :

Her şey bir şakayla başladı…
Körkütük sarhoş bir adam dört arkadaşı tarafından canlı canlı bir tabuta konularak bir mezara bırakıldı…
Tabutta hava alması için bir delik ve iletişim sağlaması için bir telsiz vardı.
Bir süre sonra da gelip arkadaşlarını alacaklardı.
Ama hesapta olmayan bir trafik kazasında hepsi öldü.
Telsiz kayboldu…
Adamın o tabutta olduğunu onlardan başka bilen yoktu…
Polisin elinde dört ceset vardı ve tabuttaki adam artık ardında hiçbir kanıt bırakmadan ortadan kaybolan bir şüpheliydi …

......

Fulya

Üye
Üye
aaaa arkadaşlar aklıma birşey geldi. ben bu kitabı okudum . Kitaplığımda duruyor...
İstanbulda oturanlar arasında kitabı birbirimize gönderebiliriz. Kitap kardeşliği gibi : )
Okuyan bir diğerine gönderir... Ama bir şey istiyorum okuyan kişi ilk sayfaya tarihi ve adını yazacak...

Evet arkadaşlar ilk kim okumak ister... Valla çok sürükleyici bir kitap en fazla 5 gün sürecek bitirmeniz... meraktan ölürsünüz okumazsanız.bende öyle olmuştu çünkü : )

Berru

Üye
Üye
filiz çalışlar - latife hanım

Tekerlekli Sandalye