kızılay yardım kartı kimlere verilir

gececi01

Üye
Üye
son zamanlarda kızılayın mülteciler için dağıtmakta olduğu kızılay yardım kartı var bu karttan aynı zamanda engelliler ve dul yetimlerde başvurabilecekmiş bilgisi olan varmı kimler faydalanacak

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
SUY, Türkiye’de Uluslararası Koruma veya Geçici Koruma altında yaşayan ve yardıma ihtiyacı olan ve kamp dışında yaşayan tüm yabancı uyruklu kişilere nakit yardımı sağlamak için tasarlanmıştır. Gıda, barınma, giyim gibi temel ihtiyaçların onurlu bir şekilde karşılanmasına olanak veren şartsız bir nakit yardım programı olan SUY, Kızılaykart aracılığı ile yürütülmektedir.

Kimler Kızılaykart SUY Alabilir?

Tek başına olan, kimsesi olmayan 18-59 yaş arası kadınlar,
Tek başına olan, kimsesi olmayan 60 yaş ve üzeri yaşlılar
18 yaşın altında en az bir çocuğu olan yalnız anne veya yalnız babalar
Engel düzeyi %40 ya da üzerinde bir ya da daha fazla engelli bireyi olan aileler (engel durumu, yetkili devlet hastanesinden alınacak engelli raporu ile belgelenmelidir).
4’ten fazla çocuğu olan aileler.
Çok sayıda bakmakla yükümlü olunan bireyi (çocuk, yaşlı, engelli) olan aileler (bu kriter ailedeki sağlıklı yetişkin (18-59 yaş arası) birey başına 1.5 ya da daha yüksek oranda bakmakla yükümlü olunan birey düşmesiyle belirlenir).

GİGM ve Nüfus Müdürlüğü kaydı ile ilgili diğer program şartlarını karşıladığınız sürece, bu kriterlerden herhangi birini karşılamanız, ailenizin yardıma hak kazanması için yeterlidir.

Kızılaykart SUY Başvuru Adresi:
Kızılay Hizmet Merkezi
Çakmak Mah. Abant Sk. No:3 Ümraniye İstanbul

gececi01

Üye
Üye
SUY, Türkiye’de Uluslararası Koruma veya Geçici Koruma altında yaşayan ve yardıma ihtiyacı olan ve kamp dışında yaşayan tüm yabancı uyruklu kişilere nakit yardımı sağlamak için tasarlanmıştır. Gıda, barınma, giyim gibi temel ihtiyaçların onurlu bir şekilde karşılanmasına olanak veren şartsız bir nakit yardım programı olan SUY, Kızılaykart aracılığı ile yürütülmektedir.

Kimler Kızılaykart SUY Alabilir?

Tek başına olan, kimsesi olmayan 18-59 yaş arası kadınlar,
Tek başına olan, kimsesi olmayan 60 yaş ve üzeri yaşlılar
18 yaşın altında en az bir çocuğu olan yalnız anne veya yalnız babalar
Engel düzeyi %40 ya da üzerinde bir ya da daha fazla engelli bireyi olan aileler (engel durumu, yetkili devlet hastanesinden alınacak engelli raporu ile belgelenmelidir).
4’ten fazla çocuğu olan aileler.
Çok sayıda bakmakla yükümlü olunan bireyi (çocuk, yaşlı, engelli) olan aileler (bu kriter ailedeki sağlıklı yetişkin (18-59 yaş arası) birey başına 1.5 ya da daha yüksek oranda bakmakla yükümlü olunan birey düşmesiyle belirlenir).

GİGM ve Nüfus Müdürlüğü kaydı ile ilgili diğer program şartlarını karşıladığınız sürece, bu kriterlerden herhangi birini karşılamanız, ailenizin yardıma hak kazanması için yeterlidir.

Kızılaykart SUY Başvuru Adresi:
Kızılay Hizmet Merkezi
Çakmak Mah. Abant Sk. No:3 Ümraniye İstanbul

bu kriterler sadece yabancı uyruklular içinmi türk vatandaşı faydalanamaz böylemi anlamalıyız

BEKIRKAYA3232

Üye
Üye
Engelli emekliye kizilay sosyal yardım alabilir mi gelir kriterleri ne acaba

BEKIRKAYA3232

Üye
Üye
Halil Yılmaz cevaplar sa sevinirim

Tekerlekli Sandalye