Kızım adına otomobil aldığım için 2022 maaşı başvurumuz red edildi!

mehmet yalçın23

Üye
Üye
kızım içim 2022 maaşa başvurdum 21 yaşında %96 raporu var vasiside benim.rapor ankaraya gitti sağlık bakanlığının 2022 maaş takip sistemindede görünüyor.bu sırada rapor üstüne bir arabada aldım.ankaradan bir mektup geldi engellinin üstünede bir muhtaçlık belgesi yapmamı istediler bende yaptım sonrada ilçe kaymakamının ret ettiği haberini aldım,sonrada neden iptal ettiklerini sordum üstüne 2011 model araç olduğu tespit edilmiş.ama bende biliyordumki araba almak engellilere tanınmış bir haktır cevabınızı bekliyorum

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
2022 maaşı alabilmek için maddi anlamda bir ibare var kişi başına düşen gelir 100 lirayı geçmeyecek diye, yani kişi 2022 maaşı alacaksa bi nevi muhtaç olması gerekiyor hal böyle olunca kurum diyorki kişi başına düşen gelir 100 lirayken ve kişi muhtaçken nasıl oluyorda bu kadar yüksek modelli ve pahalı bir araca sahip oluyor diyor, ve ya bu kişi bize gelirlerinin tamamını belirtmedi yadamuhtaç degil ki bu aracı alabiliyor deyip maaşı bağlamıyor mantıksal açıdan bakınca kurum bu şekilde düşünüyor yani açıkcası devlet 3 aylık engelli maaşı alıyorsan muhtaçsın arabayı alırsan muhtaç degilsin iyi düşün diyor yapılacak birşey yok maalesef.

mehmet yalçın23

Üye
Üye
ama bende belli yıllar arasında özel bir benzin istasyonunda işçi olarak çalışıyordum açıkcası 2010 yılına kadar belli bir birikimim vardı.2010yılında işden çıkarıldım ve 2022 ye başvurdum şu an 46 yaşındayım sağlık sorunlarından dolayı hiçbir işte artık çalışamıyorum.1 üniversite 2 lise 1 ilköğretim öğrencisi okutuyorum sadece engelli üzerine bakım maaşı alıyorum oda 600 lira tek gelirimiz o yani.Devletin bunu bize hak tanıması lazım bence.ailede 7 kişi var gelirimiz 600 lira kişi başına 85.71 lira gibi bir makul bir fiyat var.neden acaba kabul edilmedi.

İsen Buga

Üye
Üye
1.Neden reddedildiğini öğrenmek üzere kayakamlığa dair yazı yazın.
2.Net cevap gelsin bir hele o cevaba göre Mehmet Yalçın beyin belirttiği üzerine ayrıca arabanın 2022 maaşı bağlamadığını da belirtin.
dolayısıyla 1 ve 2 seçenekler için baya zaman gececek sabırlı olun

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evet arkadaşımın söylediği yolu izleyin daha öncede belirttiğim gibi kurum bu konuda tamamen inisifitayif kullanmıştır.

mehmet yalçın23

Üye
Üye
sayın isen buga ben zaten ret edildiği zaman hemen ret edilme nedeniniöğrendim engelli üzerine 2011 model araç olduğu tespit edilmişti.ben yine şimdide sizin dediğiniz yolu izliyecem."2022 maaşı bağlamadığını belirtin"cümlesine bir açıklık getirseniz çok memnun olurum şimdiden çok saolun

Tekerlekli Sandalye