Koah hastasi engel oranimiz hakkinda

pinar_821

Üye
Üye
Selamlar

aşağida radyoloji ve göğüs hastaliklari için yapilan doktor yorumlari aşağidadir.sizce kaç oran verilir.

Radyoloji dr yorumu :pelvis ap grf:pelvis kemiklerinde heterojenite mevcut.her iki akciğerde bronkovasküler izlerde belirginleşme ve retikulonodüler artimlari mevcut.

Göğüs hastaliklari dr yorumu :koah.akciğerde nodül.silikozis hastasi (taş ocağida çalişmiş). Fm:her iki hemitorazks bazalinde ince raller osülte edildi.

Sft sonuçlari :
Fev1:69,5(76.4) fvc:79,9(87,7) fev1/:67,4 revs:pozitif akg:ph:7,43 poz:78.4 pco2:36.4 so2:94,9 pa: Her iki akciğerde bronkovasküler izlerde belirginleşme ve retikulonodüler artimlari mevcut. Koah+silikozis

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=20960]pinar_821[/MENTION] hanım

Burada hiç birimiz doktor değiliz ve bu şekilde tıbbi terimleri biz yorumlayamayız. Daha önceki mesajlarınızdada belirttiğim gibi koah için rapor oranı 0 verilmesi saçma hastalığın verdiği etkiye bağlı olarak değişiklik göstrsede illaki bir oran verilmeliydi. Zaten itirazınızı yapmışsınız şu aşamada bekleyip sonucu görmekten başka yapılacak birşey yok.

pinar_821

Üye
Üye
Daha önceden tecrübe yaşamış olan birileri olabilir.tecrübelerini anlatabilirler diye düşündüğüm için yazdım. o zaman burada birşey paylaşmayalım
elbetteki ikinci hastaneyi bekleyeceğiz.ama yön gösteren olabilir belki

teşekkürler

gülümse_hayata

Üye
Üye
Yanlış anlıyorsunuz burada birşey yazmayın demedim ayrıca daha öncede sorduklarınıza bilgim yettiğince cevap vermeye çalıştım. Şuanki siteminiz gerçekten biraz gereksiz oldu yanlış yada sizi tersleyecek birşey yazmadım sadece tıbbi terimleri kimsenin yorumlayamayacağını doktor olmadığımızı belirtmek istemiştim.

hergün onlarca soruya yanıt vermeye çalışıyoruz aldığımız tepki gerçekten üzücü neyse Allah işinizi rast götürsün.

ard25erzm

Üye
Üye
Ben 72 yaşindaki koah akciğer kanseri evre iv hastam için %80 oran aldim birde 60 yaş üstü için %10 veriliyor acaba bu şekliyle %90 rapor çikarmi .vergi insirimi alabilmem için ayrica erzurum araştirma hastanesi rapor ücreti kesti 200 tl geri alma şansim nedir ilginize şimdiden teşekkür ederim sağlik günler hepimize

Tekerlekli Sandalye