Koah ve hipertansiyon nedeniyle malulen emeklilik?

Tamarakis

SMS Activated
%80 koah ve %10hiper tansiyon raporum var bu oran baltazar oranıyla %82 oldu prim gün sayım3300 gunum var bu oranlarla malul emekli olmak icin hangi yolu izlemem gerekli once vergi indirimi almam gerek bunun icin bir ise girmem gerek bana yardımcı olurmusunuz tesekkur ederim.

[MENTION=20977]Tamarakis[/MENTION] ilk sigorta tarihiniz nedir? Koahtan %80 aldıysanız 10 yıl hizmet süresi ve 1800 gün primle emekli olabilirsiniz. Ancak siz kuruma malulen emeklilik için muracaat ettiğinizde sizi yeniden hastaneye sevk edecekler. Bana kalırsa önce malulen emeklilik için başvurun eğer olurda malulen emeklilik başvurunuz red edilirse o zamanda kademeli engelli emekliliği için başvuruda bulunursunuz. Malulen emeklilik başvurusunda vergi indirimi şartı aranmaz.

%80 koah ve %10hiper tansiyon raporum var bu oran baltazar oranıyla %82 oldu prim gün sayım3300 gunum var bu oranlarla malul emekli olmak icin hangi yolu izlemem gerekli once vergi indirimi almam gerek bunun icin bir ise girmem gerek bana yardımcı olurmusunuz tesekkur ederim.

5. 1. 1996 .ssk girisim var halil yılmaz

Merhaba iyi gunler 5/1/1996 sigorta girisim ve 3308 gunum var koah ve hiper tansiyon hastasiyim saglik kurulu %82 surekli rapor verdi amacım once vergi indirimi alıp daha sonra erken emeklilik talebinde bulunmak bu arada 3600 gunu tamamlamak şimdi bu izleyeceğim yol doğrumidur sizlerin bana onerecegi bor durum varmı. Bide bu oranla arac alabilormiyim tesekkurler.

Son düzenleme:
Kademeli engelli emekliliği için 15 yıl hizmet süresi 3600 gün prime ihtiyacınız var. Yukarda yazdığım gibi önce malulen emeklilik için başvurun. Olmazsa eksik primleri doldurup kademeli engelli emekliliği için başvurabilirsiniz. Saydığınız hastalıklara binaen araç alabilmeniz için rapor oranınızın %90 ve üstü olması gerekiyor.

Koah ve hiper tansiyona 82 raporum var vergi indirimi almak için bir yerde bir 1ay ssk lı göstersem vergi indirimi alabilir alabilir miyim

Geri