Kocaeli'nin En Büyük Rehabilitasyon Merkezi Minik Kalpler Hizmete Girdi

DURU'M

Üye
Üye
Yaklaşık bir yıldır gebze tatlıkuyu'da hizmet veren özel minik kalpler özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi bayramoğlu'nda bulunan yeni yerinde hizmete girdi.

Özel Minik Kalpler Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kocaeli'nin en büyük özel eğitim merkezi olarak hizmet verecek.

Eski AK Parti Gebze Gençlik Kolları Başkanı ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nun Özel Kalem Müdürlüğünü yapan Ali Yılmaz'ın sahipliğini yaptığı Özel Darıca Minik Kalpler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Bayramoğlu Mahallesi F.Sultan Mehmet Caddesi No:188'de hafta sonu yapılan açılış törenle hizmete girdi. Törene Darıca Kaymakamı Osman Ateş, AK Parti Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, İl Genel Meclisi üyesi Ali Özdağ, Darıca Belediyesi meclis üyeleri, Kocaeli Ehlibeyt Derneği başkanı ve yöneticileri ile vatandaşlar katıldı.

Onlar Bizim Parçamız
Açılışta konuşan Darıca Kaymakamı Osman Ateş, "İnsana hizmet etmek kutsal bir görevdir. Bu güzide yerimizde insana hizmet etme noktasında gönüllü insanlardan oluşmaktadır. Engelli insanlarımıza hizmet etmek ise bizlerin asli görevlidir. Onlar bizim parçamızdır. Onları hayata kazandırmak için desteklerimizi esirgememiz gerekiyor."dedi.

Kocaeli'nin En Büyük Merkezi
Minik Kalpler Rehabilitasyon Merkezi sahibi Ali Yılmaz, "Kocaeli'nin en büyük rehabilitasyon merkezi olarak hizmetlerini sürdürecek olan Özel Darıca Minik Kalpler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezimiz, 4000m2 alana kurulmuştur.

Merkezimizde bireysel eğitim üniteleri, Maksimum 1'er kişilik eğitim için tasarlanmış grup eğitimi üniteleri ise 4 ve 8'er kişiliktir. Farklı yaş grupları için dizayn edilmiş sınıfları mevcuttur. Yaz kış kullanıma açık havuzu (at ile terapi) ünitesi, Geniş yeşil bahçesi, Sporla terapi, Çocuk oyun parkları, Sinevizyon gösteri alanı, Bilgisayarlı eğitim, Atölye çalışmaları, Mini hayvanat bahçesi, Uygulama bahçesi ve Botanik bahçesi ile eğitim verecek.

Güçlü Kadromuz
Merkezimiz de 1 müdür, 2 psikolok, 5 zihin engelliler sınıf öğretmeni, 2 grup öğretmeni, 4 halkla ilişkiler memuru, 2 hostes, 3 şoför, 1 bekçi, 1 hizmetli olmak üzere toplam 21 kişi görev yapmaktadır. Engelleri beraber aşmayı planladığımız bu kadro da birer işçi veya memur esasında değil, tamamıyla gönüllüler ordusundan oluşmaktadır.

Başkanlara Destek Teşekkürü
Bizler eğitimin yanı sıra sosyal aktiviteleri de hayata geçirerek öğrencilerimizin hayata daha kolay sarılabilmesi için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bu uğurda bizleri yalnız bırakmayan Darıca, Gebze, Çayırova belediye başkanlarımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Marmara'nın en büyük ve güzel rehabilitasyon merkezimizde öncelikle güveni, sevgiyi, hoş görüyü ve aile memnuniyetini temel edindik."dedi.

Haberler.Com

Tekerlekli Sandalye