Kod Adı: Engelli

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Öykünün Adı: Kod Adı: Engelli

Yazarın Adı Soyadı: Turhan Ceyhan

Kod Adı Engeli adlı öyküden kısa alıntı:

_Asım ‘ın babası çocuklarına ekmek parası kazanmak için inşaatlarda çalışan , yaz kış demeden onların geçimini sağlamaya çalışan ,eşini ve çocuklarını kimseye muhtaç etmeden hayatını idame ettirmeye çalışan , adam gibi bir adam portresine uygun örnek bir insandı.Babasının adı Kandemir idi,adı gibi eli de yüreği de demir gibi idi.Annesi de bir o kadar babası gibi kalender ,yumuşak huylu,çocukları için titreyen ,çocukları olmadan sofraya oturmayan ,onlar aç iken ben nasıl tok olurum düşüncesine sahip örnek bir anne idi.Eşine yardım etmek için patik örer ,evlere temizliğe gider ,bi nebze eşime katkım olsun derdi ,babam ne kadar da hanım ben yetmiyor muyum diye sitem etsede Asım daha küçük , annesi çamaşırları elleri ile yıkıyor ,karşı komşu melehat teyzenin eşi merdaneli almış,yanda ki komşu safiye ablanın eşi merdaneli almış , bizim merdaneli almaya durumumuz yoktu ama annesi ne kadarda içerlese de eşine belli etmemeye çalışıyormuş Asım da ben de çalışıp anneme merdaneli alabilsem keşke diye söylemiş annesine .Asım’ın 3 erkek bir kız kardeşi vardı,kardeşlerin ikisi büyük ikisi küçük idi ,büyük olanların ismi Tarık ,ve Talha ,küçük olanların ismi ise erkek kardeşi Ferit ,kız kardeşinin ismi feride idi .Ağabeyleri asım ve diğer kardeşlerinin önünde bir kalkan gibi idiler ,onları her türlü bela karşısında korurdular .Tarık ve Talha babalarına yardım etmek için öğlene kadar okula giderlerdi ,öğleden sonrada simit satmaya giderlerdi ,asım da daha yeni ilk okul 1.sınıfa başlayacaktı. DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Tekerlekli Sandalye