Koku almıyorum. Özürlü raporu alır mıyım?

Toyler

Üye
Üye
2 yıl önce koku alma duyumu tamamen kaybettim. Basit bi grip hastalığına yakalandım ve sonrasında hiç bir şekilde koku almıyorum. dr lar sebebini bulamadı. Koku almayanlar öözürlü raporu alabilir mi? yada hangi oranda alır. belki benim hastalığım buradaki çoğu insanın hastalığının yanında adı bile edilmez ama eğer varsa bi hakkım onuda kullanmak isterim.

İsen Buga

Üye
Üye
Doktorun vereceği rapora bağlı. bu durum ile ilgili net bilgi veremeyiz. Heyete girip % işgücü kaybı öğrenmek istediğinizi söyleyin. varsa dğier rahatsızlıklarınız onu da eklemesini ve balthazar formulu uygulamasını isteyin. Başka yolu yok öğrenmenin..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sakatlık oranı cetveli derki;

F.KOKU VE TAT DUYUSU KAYBI
Koku ve tat duyusunun objektif olarak değerlendirilmesi mümkün olmadığından bu duyuları bilateral olarak bozabileceğine karar verilen hastalık ve arızaların (yaygın intrakranial, nazal veya oral tümörler, harici veya cerrahi travmalar, konjenital anomaliler ve sendromlar, nörolojik veya dahili hastalıklar) varlığı objektif olarak ortaya konulursa bu duyuların kaybolduğu kabul edilerek her biri için %3 Özür Oranı verilir. Bu değerlendirmenin yapılabilmesi için tat veya koku kaybına sebep olan hastalık veya durum için gerekli tedavi uygulanmış olmalıdır.

Tekerlekli Sandalye