Kol nakli olursam emekliliğim iptal olur mu?

bi konu hakkında bilgi alıcaktım 34 yaşındayım 0/057 engelliyim gözümde astigmat ve sol kolum yok ampute kol nakli yaptırmak istiyorum sgk girişim 2006 2000 gün ssk primim var 2008 dede vergi indirimnden yararlandım net hangi tarihte emekli olurum en önemlisi şimdi ben kol nakli yaptırırsam engelli kategorisinden çıkacakmıyım emekliğliğimi etkilermi özürlü raporum iptalmi olucak nasıl olur ayrıntılı bilgi verirseniz sevinrim

20 yıl hizmet sürsi ve 4400 gün primle emekli olursun. Kol nakli sonrası hangi oranda rapor verilir bilmiyorum. Sakatlık oranı cetvelinde de böyle bir ibare yok. Kol nakli uygulamaları yeni olduğu için oran belirtilmemiş olmalı.

yani özürlü oranım düşer 0/40 ın altına düşerse emeklilik için 20 yıl 4400 günde gecersizmi olur??ben bunu bildirmesem mesala herhangi bir cezası olurmu tekrar rapor istemeseler tabiki..

Özür oranınız %40'ın altına düşerse emeklilikte iptal olur tabi. Bildirmezsen ceza alırsın tabiki.

ya bence yeni bişey olduğu için daha kanunlaştırılmamış bununla ilgili sgk ve sağlık bakanlığı calışmalar yapıyordur yada yapmıştır daha yasallaşmamıştır bakalım nolcak

Meom, böbrek nakli olanların durumunu unutuyorsun. Biyorsun önceden böbre nakli olanlara %40 rapor veriliyordu. Nakil öncesi malulen emekli olan yüzlerce böbrek nakillinin emekliliği iptal edldi. Kol nakli yeni bir uygulama. Henüz benzer bir örnek yok. Ama SGK bir şekilde fark ederse bence emeklilik iptal edilebilir. Tabi oran %40'ın altına düşerse.

peki onlar 27 yıldır engelli olarak gecirdiğim yılları nasıl hesaplayacaklar iptal olursa tam bir saçmalıkkk

kol nakli ile %100 verim alamaz. Böbrek nakli olanlar da alınan verim kol naklinde aynı değildir. Çok zor geçecek bir rehabilitasyon var böbrek veya karaciger naklinde ise bu tür rehabilite olayı yok.

ampüte kol dirsek üstü ameliyatı çok zor yaşadım biliyorum insan vücudundaki en tatrlı kemikmiş doktor demişti onun için çok acı veriyor /yüzde yüz verim olmaz tabikide 0/0 60 olsa bile denenemeğe değer kaybedilecek ne varki güç olucak sadece zaten güç yaşadıklarımız türkiye diye devlette yaşıyorum vatanımı seviyorum ama bürokrasi tıkanmış durumda

Geri