kolon kanseri 3. evre engelli oranı

l.kartal

Üye
Üye
merhabalar. foruma yeni üye oldum. araştırdım ama göremedim kendi durumumla ilgili bir bilgi. kolon kanseri tanısıyla, inen kolon 38 cm alındı. patoloji raporu. 3. evre diyordu. üstüne 8 kür koruyucu kemoterapi aldım. 18 ay malulen emekliliğim geçenlerde bitti. vergi indirimine başvurmayı düşünüyorum. acaba yeni yönetmeliğe göre % kaç oran alabileceğimi yaklaşık olarak söyleyebilecek birisi var mı?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
3. evre kanserlerde %20 oran veriliyor ancak bu sizin tedaviye verdiğiniz cevaba göre değişebilir.

l.kartal

Üye
Üye
cevabınız için teşekkür ederim halil bey. eski cetvel de tedavi süresince %80, remisyonda iken %20 diyordu ama anladığım kadarıyla yeni yönetmelikle yayınlanan cetvelde tedavi süresince %80, remisyonda ve 5 yıl sonrasında %40 diyor sanki. bu yeni cetvele bakma şansınız oldu mu acaba. ben mi yanlış anlıyorum ondan emin olmaya çalışıyorum.
1-Evre I-II remisvonda İRemisvon sonrası 5. yıla kadar)_____________________________60
Tedaviye cevap veren klinik evreli ÎEvre I ve II malign tümörü olan hastalarda primer tümörün sebep
olduğu veya bu tümöre yönelik tedavi sonrasında gelişen doku veya fonksiyon kayıplarında engel
oranı genel hükümler bölümünde belirtilen miktarlara net % 20 ilavesi ile bulunur. Ancak bu gruptaki
hastalar yılda en az bir kez metastaz ve nüks açısından değerlendirilerek klinik evre ve fonksiyon
kaybı değişimi olup olmadığı tespit edilmelidir.
2- Evre I-II remisvonda (Remisyon sonrası 5. yıldan sonra)__________________________ 40
3- Evre III-IV remisvonda_______________________________________________________40
4- İleri klinik evreli (Evre III ve TV') malign tümörü olan remisvona girmeyen veya tedavi
sürecinde olan_______________________________________________________ 80

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba, bu yeni cetvel dediğiniz tam olarak hangi tarihte yayınlanan cetvel?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Şimdi anladım. O yeni yönetmeliği henüz inceleme fırsatım olmadı malasef.

Tekerlekli Sandalye