Kontrol şerhli malulen emekli oldum ama emekliliğim iptal edildi?

aktay

SMS Activated
ismim aktay aslan
sigorta girişim 1989
toplam sgk 1465
bağkur 1740
2009 yılında tirençli verem ve şeker hastalığına YAKALANDIM şekerden dolayı insülin kullanmaktayım 3 ay balıkesir göğüs hastanesinde tedavi gördüm 1 yıl sonra hastalığım tekrarladı ve izmir dr SUAT seren hastanesinde 7 ay tedavi gördüm 2 yıl ilaç tedavisi uygulandı

malülen emekli olmak için baş vurdum balıkesir bandırma devlet hastanesine sevk edildim burdan aldığımız raboru balıkesir sgk gönderildi bunlarda raboru bursa ya sağlık kuruluna gönderildi gelen cevap bana gönderdiler cevapta malül olamasın diye yazı geldi
ben de ankara yüksek sağlık kuruluna itiraz dilekçesi yazdım ankaranın balıkesir sgk ya gönderdiği yazı ile istanbul süreya paşa göğüs hastanesine sevk ettiler burdan aldığım raboru blk sgk kurumuna verdim 1 ay sonra yazı geldi 2 yıl sonra konturol olmak şartıyla malülen emekli oldum
konturol günü ne 2 ay kala sgk gittim sgk beni balıkesir devlet hastanesine sevk ettiler devlet hastanesinden SAĞLIK kurulundan kulaklardan dolayı sağ kulak yüzde 88 dp sol kulak yüzde 87 DP yani bu kurulda yüzde 40 denk geliyor gözden yüzde 5 kurul beni blk göğüs hastalıkları hastanesine sevk ettiler BURDAN DA ORTA DERECELİ VEREM DENDİ YÜZDE 40 VERDİLER
BURDAN ALDIĞIM RAPORU DEVLET HASTANE SAĞLIK KURULUNA VERDİM BUGÜN SGK GİTTİM BURSA YİNE KABUL ETMEMİŞ

TOPLAMDA YÜZDE 85 balthazardformulu de yüzde 65 yapıyor RABORUM VAR ŞİMDİ BENİM NE YAPMAM GEREKİYOR BENİM HANGİ YOLU İZLEMEM GEREKİYOR YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKÜR EDERİM

BU ADRESE BAKTIĞIM http://hastane.selcuk.edu.tr/images/yonetim/saglik_kurulu/cetvel.pdf ZAMAN BENİM EMEKLİ OLMAM LAZIM

SAYGILARIMLA AKTAY ASLAN cuma günü sgk aradım aldığım cevap

ankaranın red kararına karşı sgk dan hakem hastane istesem faydası olurmu birde ben izmir dr suat araştırma hastanesinden 2011 yattım 2012 2013 2014 konturolerim hakkında ve bügüne kadar yapılan tedavi hakkında bir rabor alsam hakem hastane kuruluna versem faydası olurmu saygılarımla [email protected]

Merhabalar, süreli raporla (kontrol muayenesi şerhi düşülerek) malulen emekli edilmişsiniz. Rapor süresi dolunca, yeni aldığınız raporda tek hastalıkta oran %60’ın altına düşüncede malulen emekliliğiniz iptal edilmiş. Çünkü malulen emeklilikte tek hastalıktan %60 ve üzeri raporu almak gerekli.

Bu durumda ne yapılabilir?

1- Malul değildir kararına itiraz edilip hakkınızı rayabilirsiniz. (kişisel görüşüm bu yolu izlemeniz halinde sonuç almanız çok düşük. Tekrar ediyorum bu benim kişisel görüşümdür.)

2- Malulen emeklilik yerine “kademeli engelli emekliliği” için müracaat edebilirsiniz.

evet beyler malülen emekli gelen yazı yüksek sağlık kurulu itiraz tekrar itiraz edilmiyor tekrar hastaneye sevk olmuyor şimdi ne yapmam lazım bimer re yazı yazdım gelen cevap aynıdır ve yüzde kaç oran verdiğini yazmıyor emekliğimim iptal oldu ŞİMDİ ADAM AKILLI BİR ÇARE 17.10.2014 tarihindeki başvurunuza isdinaden ; çalışma gücünüzün % 60 nı yitirmediğinize Yüksek Sağlık Kurulu tarafından karar verildiğinden bu durumda tarafınıza aylık bağlanmasına kanunen imkan bulunmamaktadır.

SElamlar Aktay,
Sizin durumunuzda dava açmaktan başka çare yok gibi.
HAkkınızı bir de böyle arayın, değilse Erken emeklilik için gün tamamlamanız gerekir.
Şöyle ki: sizin ilk sigortalı olduğunuz tarih çok eski(25 yıl olmuş). Bu size %40 rapor ile bile önemli avantajlar sağlar.
Adınıza 3205 beş gün SGK'ya prim ödenmiş. bunu 3600 güne tamamlayıp (1 yıl 35 gün daha prim ödeyip/ödetip tekrar emeklilik için dilekçe verebilirsiniz.)
Saygılar..

konunun devamı

SElamlar Aktay,
Sizin durumunuzda dava açmaktan başka çare yok gibi.
HAkkınızı bir de böyle arayın, değilse Erken emeklilik için gün tamamlamanız gerekir.
Şöyle ki: sizin ilk sigortalı olduğunuz tarih çok eski(25 yıl olmuş). Bu size %40 rapor ile bile önemli avantajlar sağlar.
Adınıza 3205 beş gün SGK'ya prim ödenmiş. bunu 3600 güne tamamlayıp (1 yıl 35 gün daha prim ödeyip/ödetip tekrar emeklilik için dilekçe verebilirsiniz.)
Saygılar..

sayın abi dün sgk ya gittim benim yurt dışı çalışmalarım vardı bunlardan 650 günü borçlama talep ettim borçlanmayı ödetikten sonra 15 gün çalışacağız ve vergi indirimli emekli olacam şimdi benim sormak istediğim bir şey var malülen emekli ile vergi indirimli emekli maaş farkı ne kadardır ben malülen iptal olmadan önce 1450 alıyordum sevaplarsanınız sevinirim saygılarımla

iyi akşamlar halil bey malülen emekli iken 1450 tl maaş alıyordum şimdi vergi indirimli emekli olursam ödenmiş 1742 bağkur ve 1465 sgk mevcut tur ilaveten günlüğü 13 tl den 650 gün yurt dışı borçlanması yaptım toplamda 3857 günüm olacak emekli olursam ne maaş alırım bilgilerinize sunuyorum bilgilendirir seniz sevinirim saygılarımla

Geri