Konut kredisi alırsam, evde bakım maaşı kesilir mi.?

ist-ist

Üye
Üye
Iyi günler..ben işçi emeklisiyim ayliğim 847 tl..büyük kizima evde bakim parasi aliyoruz..küçük kizim askeri ücretten çalişiyor..ben bankadan 30 milyar konut kredisi almak istiyorum bir yazlik ev almak için..alirsak evde bakim parasi kesilirmi..şimdiden ilginize teşekkür ederim..cevaplarinizi bekliyorum..

F

Fırtına

Guest
Selamlar ist-ist,

Bankadan konut kredisi aldığınız takdirde; evde bakım maaşınız kesilmez.. evde bakım maaşında; kişi başına düşen gelir, 400 tl'yi geçmez ise; bir sorun yaşamazsınız.. şu olabilir; ev alırsınız, aldığınız evi kiraya verir gelen kira 400 tl'yi geçer ise; evde bakım maaşınız kesilir.. ama siz yazlık bir ev alacağınızı yazmışsınız.. aldığınız yazlığı kiraya vermezsiniz sanırım.. sözün özü; bankadan konut kredisi çekebilirsiniz.. evde bakım maaşınız kesilmez..

ist-ist

Üye
Üye
Teşekkür ederiz fakat unuttuğum bir şey var benim 60.000 değerinde bahçe kat evim var hala orda oturmaktayız..Alacağım yazlığıda evde bakım parası aldığım kızımın üstüne yapsam sorun çıkar mı bir bilginiz var mı..847 tl emekli aylığım var küçük kızım askeri ücretten çalışıyor evimiz var sonuç olarak bu şimdiden teşekkür ederim saygılarımla..

F

Fırtına

Guest
ist-ist, rica ederim..
alacağınız yazlığı, kızınızın üzerine yapmanız; hiçbir şekilde sorun teşkil etmez.. dediğim gibi, yeter ki; evde bakım maaşında; aylık geliriniz, kişi başına düşen 400 tl'yi geçmesin..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Evde bakım ücretinde tek gelir kriteri eve giren ham paradır. Sizin yada kızınızın üzerine olan taşınmaz mallar hiç bir şekilde sorun yaratmaz.

Tekerlekli Sandalye