konya ak parti engelli milletvekili aday adayı

incememet

Üye
Üye
Sevgili kardeşlerim;ben mehmet eren konyaliyim.bu güne kadar engellilerle ilgili başka bir sitede yazardim,bilgi paylaşirdim.bu güm o sitede şunu gördüm;engelliler adina bir şey yapmak isteyen de var istemeyende var.bunu gördüm.
Dedim ki ben konyadan ak parti milletvekili aday adayi oldum,bana,sosyal medyada,akim(ak parti iletişim merkezi)konya ak parti il başkanliğina mehmet erenin yanindayiz gibi destek mesajlari yazin dedim.bi engelli olarak engellilerden destek istedik siteye girişim engellendi. biz kendi kendimize destek olmazsak nasil olacak bizim halimiz

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İyi güzelde size neden destek versin insanlar? Seçim arafesindeyiz sabah erken kalkan milletvekili aday adayayım diyor. İnsanların size destek vermesi için bügüne kadar engelliler için neler yaptığınızı açıklayacaksanız bugüne kadar bişey yapmadıysanız bundan sonraki projelerinizi açıklayacaksanız. Ben engelliyim hadi bütün engelliler bana destek versin demekle olmaz bu işler.
En azından ben salt engelli diye birine oy vermem. Önce projelerini duymalıyım, inanmalıyım.

incememet

Üye
Üye
destek olandan da,olmayandan da Allah razı olsun

kartalreis

Üye
Üye
Sizi hiç tanımayan insanların siyasi bir konuda destek olması biraz zor. Allah selamet versin...

uygarçağdaş

Üye
Üye
akepe den olmak zorunda mısın ,destekleyelim .elbette ki ;engelli arkadaşlarımızın milletvekili olması biz engelliler için bir sosyal kazanç olur . gerekli olan prosüdür nedir bilemem ama ,ekonomik güç olarak engellilerin pek katkısı da olamaz . engelli yakınlarının seçim desteği ise pek iç açıcı değil gibi ,engelliler genel de yalnız insanlar . Allah yolunu açık etsin .

balkesli

Üye
Üye
öncelikle hayırlı olsun akp konyadan her halükarda m. vekili çıkaracak nasıl olsa başkası olacağına engelli bi arkadaşımız yani sen olursun inşallah şahsım adına ben destek olurum akpye oy vermemi istemeyin benden yanlız :)

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam incememet,

Aday adaylığınız hayırlı, uğurlu olsun umarım hayatta istediğiniz noktaya bileğinizin gücü, alınterinizle gelirsiniz. Benim size naçizane bir kaç tavsiyem olacak ister dikkate alır, ister almazsınız bu tamamen sizin kişisel tercihiniz olacaktır.

İnsanlar daha önce girmediği yeni bir topluluğa, yeni bir siteye üye olurken öncelikle kendilerini tanıtır ve daha sonra bulunma amaçlarını dile getirirler. Af buyurun ama Çukurovanın yetiştirdiği bu ülkenin en kıymetli yazarlarından birini kaybettiğimiz yakın tarihte sizin o yazarın en önemli eserinin ismini kendinize nick olarak seçmeniz oldukça sempatik ve akıllıca olmuş aslında. Bu klasik Türk ince zekasının bir örneğini taşıdığınızı gösterir ki şahsen ben konyadan milletvekili aday adayı olmanızdan çok rumuzunuza takılıp bu sayfayı okudum.

Hangi partiden aday olduğunuza gelince orası beni hiç ilgilendirmiyor ki zaten mevcut oyum asla o partiye olmayacaktır ama sizin hevesinizi de kırmak istemem çünkü sizde biliyorsunuz ki Konyadan başka bir partinin aday olması bu standartlarda mümkün değil o yüzden en isabetli kararı vermişsiniz kendiniz için.

Benim merak ettiğim asıl soru şu; madem sizde içimizden birisiniz yani açıklayıcı olmamakla birlikte engelli olduğunuzu belirtmişsiniz o halde çok merak ediyorum ve o yüzden soruyorum:

'' Bizler uzaktan bakıldığında gerçekten hatırı sayılır bir oy potansiyeli olarak görülüyoruz değil mi? Biraz saf, biraz cahil, biraz acınası, biraz çaresiz, çantada keklik azınlık grubu olarak mı algılanıyoruz? Ne kadarda eminsiniz engelli aday adayının engelli gruplarından oy alabileceğine? Kendinizdeki bu özgüveni ve engellendiğiniz diğer siteyi eleştirme hakkınıda bu önyargıya vararak verebiliyorsunuz değil mi? ''

Siz önce insanlara koşulsuz bir sevgiyle, çıkarsızca, sıcak bir dostlukla yaklaşmayı deneyin. Bu davranış biçimi sizin bundan sonraki yaşamınızda da inanın çok daha fazla oy olarak geri dönecektir size.

Bu siteye katılan hiçbir üye kolay kolay siteden geçerli sebepler olmadıkça engellenmez, yani siteye girişimi yasaklanmaz. O yüzden bence hala bir şansınız daha var. Örneğin bize kendinizi tanıtarak, bugüne kadar engelliler adına neler yaptığınızı anlatmaya başlayarak, bundan sonra neler yapabileceğinizi, engelleri aşma yolundaki hedeflerinizi, projelerinizi bizlere açık bir dille ifade etme zahmetinde bulunabilirseniz eminim bunun yararı benden çok size sempati kazandırmakla kalmayıp oldukça önemli bir üye sayısının size desteği olarak geri dönecektir diye düşünüyorum.

Yolunuz açık olsun dileklerimle...

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Spor ve siyasetten, bilhassa futbol ve günümüz partilerinin yapmış olduğu çalışmalardan hiç hazzetmedim. Gidişata bakarak bunun kısa ve orta vadede de değişeceğine umudum yok. Kırk Dakika süren Ana haberlerin artık %80’i yani yarım saati siyasete ayrılmış durumdayken inanın televizyon bile izleyesim gelmiyor. İnsanımız kutuplaşmış bir durumda. Seven ya hep seviyor veya nefret ediyor. Muhalif düşüncedeki insanımız muhalefetin tüm tavırlarının doğru/hatasız/günahsız … vb. bulurken iktidar yanlısı düşünen insanımız da aynı acayip düşünceyi iktidar için düşünüyor/paylaşıyor. Deyim yerindeyse partileri futbol takımı tutar gibi sahipleniyoruz.
Sayın İncememet,
Her şeye rağmen adaylığınız hayırlı olsun. Damdan düşenin halinden damdan düşen anlar ya hani. Engellilerin temsil oranının artması için bile başarılı olmanızı dilerim. Yarın Vekil olunca da sitemize uğrarsınız belki. Ama ben yine de her ihtimale karşı bir hikaye paylaşayım efendim.
Saygılar…

Kafese beş maymun koyarlar. Ortaya bir merdiven kurarlar. Kafesin tepesine de iple muz asarlar. Herhangi bir maymun merdivenleri çıkarak muzlara ulaşmak istediğinde, dışarıdan üzerine soğuk su sıkarlar. Sadece merdivenleri çıkmaya çalışan maymun değil, diğerleri de bu soğuk sudan nasibini alır. Sonra maymunlardan biri dışarı alınıp, yerine yeni bir maymun (adı 'A' olsun) konulur. A'nın ilk yaptığı iş muzlara ulaşmak için merdivene tırmanmak olur; fakat diğer dört maymun buna izin vermez ve yeni maymunu döverler. Daha sonra ıslanmış maymunlardan biri daha yeni bir maymunla (adı 'B' olsun) değiştirilir. B de merdivene yaptığı ilk atakta dayak yer. Bu ikinci yeni maymunu (B) en şiddetli ve istekli döven sonradan kafese giren ilk maymun A'dır! Islak maymunlardan üçüncüsü de değiştirilir. En yeni gelen maymun (adı 'C' olsun) da ilk atağında cezalandırılır. Diğer dört maymundan ikisinin, (sonradan gelen A ve B) en yeni gelen maymunu (C) niye dövdükleri konusunda hiçbir fikirleri yoktur! Yine de şiddetle onu döverler. Son olarak en başta ıslanan maymunların dördüncüsü ve beşincisi de yenileriyle (D ve E) değiştirilir. Tepelerinde bir salkım muz aslılı olduğu halde artık hiçbiri merdivene yaklaşmamaktadırlar. Neden mi? Çünkü burada işler böyle gelmiştir ve böyle gitmektedir.

Darwin'in anısına: Maymun, muz ve kafes / Sosyoloji / Milliyet Blog

incememet

Üye
Üye
arkadaşlar,incememet rumuzum benim köydeki lakabım olduğu için bu rumuzu kullanırım.Yaşar kemalle falan bi alakası yok.Benim rahatsızlığım kalp şeker rahatsızlığından % 44 rapor alarak geçen yıl milli eğitimden emekli oldum.Arkadaşlar 2011 yılında engelli olunca,bu camianın içinde bulunmaya başlayınca,engelli sorunlarını tanımaya başladım.yıllarca işitme engelliler okulunda çalıştım.zaman zaman diğer engelli gurupları ile bir araya gelince,zamanla engelliler hakkında bilgi sahibi olmaya başladım.bilgilendikçe kamu oyunda,artık haklar hususunda yapılması gerekenler hakkında sürekli arayışlarım oldu.Şimdi gelelim bizim milletvekilliği olayına gelince.Arkadaşlar,ak partiden konya milletvekili aday adaylığına baş vurdum.Konyada yapılan te mayüllerde geçtik.şimdi ankarada genel merkezde mülakatlara katılacağım.bu mülakatların akabinde,kamu oyu yklamaları yapılacak.işte bu esnada siz engelli kardeşlerimin desteğine ihtiyacım var.Nasıl ihtiyacım var,ak parti genel merkezine,ak parti AKİM(ak parti iletişim merkezine)yazarak bu kardeşimizi mecliste görmek isteriz gibicesine yazışmalar yaparak,Konya ak parti il başkanlığına yazarak destek olursanız,ülkenin çeşitli illerinden destek almamız takdir edilir gerekli yerlerde tabiki.engelliler olarak a partisi b partisi demeden engelliler olarak bir birimize destek olalım.buralarda fazla yazmak ile her şey anlatılmıyor işte.yapacağınız belli ister destek olun ister olman,Allah hakkımda hayırlısı ne ise onu verir inşallah.

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Mehmet Bey,
Halil Bey’in de belirttiği gibi Muhalif biri sırf sizin için Ak Partiye oy veriri mi? Sanmam. Durumu bilmiyorum ama atıyorum Şafak PAVEY’İN aday olacağını bilen CHP’Li Engelli bir seçmen niye size(AK Partiye) oy versin bunu açıklamak size düşer. Seçimlere üç ay kaldı. Vakit ayırıp her gün 9 satır bu başlığa yazsanız;(hayalleriniz, hedefleriniz, planlarınız ve vekil olduğunuzda süreç içinde yapmayı göze aldığınız eylemleriniz vb.) 90*9 810 satır eder ki bu da sizin vizyonunuzu anlatmak için kafidir bence.
Şimdi burada, tamam da Şafak PAVEY kim diye aklınıza bir soru takıldıysa yukarda yazdıklarımı dikkate almayın. Aşağıya özgeçmişini yapıştırıyorum.
Saygılar..
Şafak Pavey (d. 10 Temmuz 1976, Ankara[1]) Türk diplomat ve siyasetçi.
Ayşe Önal'ın kızıdır. Londra Westminster Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nü bitirdikten sonra yüksek lisansını London School of Economics'de tamamlamıştır. Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca ve giriş seviyesinde Arapça, Farsça bilmektedir. Uluslararası işaret diliyle de konuşabilmektedir.[2]
Birleşmiş Milletler'deki Engelli İnsan Hakları Sekreterliği görevini bırakarak 15 yıl sonra Türkiye'ye geri dönmüş,[3] 12 Haziran 2011 seçimlerine girip Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul1. bölge 5. sıradan milletvekili seçilmiştir.[1] İsviçre Zürih'te, Cenevre Üniversitesi'nde sanat eğitimi aldığı dönemde beyin tümörü teşhisi konulmuş arkadaşını trene bindirmeye çalışırken geçirdiği bir kaza sonucu sol kol ve bacağını kaybetmiştir.[4] Bu durumu, Zürih Üniversite Hastanesi'nde tez konusu olmuştur ve bu çalışma kitap olarak yayımlanmıştır.
Türkiye-Güney Kore Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesi ve Türkiye-Norveç Parlamentolararası Dostluk Grubu başkanvekilidir. 30 Temmuz 2012 tarihi itibariyle Cumhuriyet Halk Parti Merkez Yönetim Kurulu'nda Doğa Hakları ve Sosyal Poltikalardan sorumlu Genel Başkan yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Şafak Pavey - Vikipedi

Murat.Y

Üye
Üye
Selam incememet peki neden AKP desem ne dersiniz?

incememet

Üye
Üye
uzun uzun yazmışsın şafak pavey,Peki engelliler için ne yapmış mecliste 4 yıl boyunca

Mehmet Bey,
Halil Bey’in de belirttiği gibi Muhalif biri sırf sizin için Ak Partiye oy veriri mi? Sanmam. Durumu bilmiyorum ama atıyorum Şafak PAVEY’İN aday olacağını bilen CHP’Li Engelli bir seçmen niye size(AK Partiye) oy versin bunu açıklamak size düşer. Seçimlere üç ay kaldı. Vakit ayırıp her gün 9 satır bu başlığa yazsanız;(hayalleriniz, hedefleriniz, planlarınız ve vekil olduğunuzda süreç içinde yapmayı göze aldığınız eylemleriniz vb.) 90*9 810 satır eder ki bu da sizin vizyonunuzu anlatmak için kafidir bence.
Şimdi burada, tamam da Şafak PAVEY kim diye aklınıza bir soru takıldıysa yukarda yazdıklarımı dikkate almayın. Aşağıya özgeçmişini yapıştırıyorum.
Saygılar..
Şafak Pavey (d. 10 Temmuz 1976, Ankara[1]) Türk diplomat ve siyasetçi.
Ayşe Önal'ın kızıdır. Londra Westminster Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nü bitirdikten sonra yüksek lisansını London School of Economics'de tamamlamıştır. Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca ve giriş seviyesinde Arapça, Farsça bilmektedir. Uluslararası işaret diliyle de konuşabilmektedir.[2]
Birleşmiş Milletler'deki Engelli İnsan Hakları Sekreterliği görevini bırakarak 15 yıl sonra Türkiye'ye geri dönmüş,[3] 12 Haziran 2011 seçimlerine girip Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul1. bölge 5. sıradan milletvekili seçilmiştir.[1] İsviçre Zürih'te, Cenevre Üniversitesi'nde sanat eğitimi aldığı dönemde beyin tümörü teşhisi konulmuş arkadaşını trene bindirmeye çalışırken geçirdiği bir kaza sonucu sol kol ve bacağını kaybetmiştir.[4] Bu durumu, Zürih Üniversite Hastanesi'nde tez konusu olmuştur ve bu çalışma kitap olarak yayımlanmıştır.
Türkiye-Güney Kore Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesi ve Türkiye-Norveç Parlamentolararası Dostluk Grubu başkanvekilidir. 30 Temmuz 2012 tarihi itibariyle Cumhuriyet Halk Parti Merkez Yönetim Kurulu'nda Doğa Hakları ve Sosyal Poltikalardan sorumlu Genel Başkan yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Şafak Pavey - Vikipedi

uzun uzun yazmışsın şafak pavey,Peki engelliler için ne yapmış mecliste 4 yıl boyunca? yapmayın ben anlatamadım her halde derdimi

incememet

Üye
Üye
peki engellilere yapılan bunca güzellikler için AK parti desem.Yapılanlar yeterli mi? desem siz demeden hayır desem.Engelliler daha nice güzelliklere layık desem,bunun olması için Ak parti desem.Amaç üzüm yemek olsun bağcıyı dövmek olmasın.

incememet

Üye
Üye
biz bu değiliz arkadaşlar biliyorum.biz klavye başında bir engelli arkadaşımıza destek olamayacak kadar aciz değiliz,bunu biliyorum.yazılması gereken yerlere 4 cümle yazamayacak kadar aciz değiliz,biz istersek nice engelleri aşarız bunu biliyorum.Haydin bu kardeşinize destek olmak için yazılacak yerlere yazmak için şu parmaklarımızı biraz kımıldatmak yeterlidir.

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
uzun uzun yazmışsın şafak pavey,Peki engelliler için ne yapmış mecliste 4 yıl boyunca? yapmayın ben anlatamadım her halde derdimi

Mehmet Bey,
Şafak PAVEY’İN özgeçmişini paylaştıktan sonra inanın kendimden utandım. Yurt dışında yapılmış eğitimler, Uluslar arası aldığı görevler vs. Ben mesela burada üç beş kişinin sorusunu cevaplamak dışında engellilerle ilgili bir faydam olmadı bugüne değin. Şafak Hanım altı yabancı dil biliyormuş ben Türkçe zor okuyup yazabiliyorum.
Yazdıklarınız Doğru, böyle bir özgeçmişi olan Şafak PAYEV bile Mecliste bir şey yapamamış. Siz on iki dil bilip, daha iyi bir özgeçmişe sahipseniz yazın, takipçilerimiz sizi de tanısınlar, sizi önersinler Ak Partiye. Veya alıntıladığınız yazımdaki gibi …Vakit ayırıp her gün 9 satır bu başlığa yazsanız;(hayalleriniz, hedefleriniz, planlarınız ve vekil olduğunuzda süreç içinde yapmayı göze aldığınız eylemleriniz vb.) 90*9 810 satır eder ki bu da sizin vizyonunuzu anlatmak için kafidir… Bu başlığı kullanırsanız ben takip ederim sizi.
Yolunuz Açık Olsun,
Saygılar..

uygarçağdaş

Üye
Üye
sizin iyi niyetiniz düşünüyorum .İnce memed bey ..
Amma ve lakin , artık genel görüş ,ağzınızla kuş tutsanız ,her türlü olumsuzluğu ,maaadııır edebiyatıyla ,saygısız edepsiz ,kuralsız riyakar ,anlayışsız ve yalnızca çıkar için kullanan ve bu zihniyeden de nemalanan ya da ,hoşlanan kişilerle desteklenen ,oyların %30 a elektronik olarak çalıntı bir akepe'den aday olmanız sana karşı da bir antipati oluşur bence .. çünkü meclis de tek tip olmuş bir irade var ...
ülkenin ,evlatlarımızın ve geleceğimiz için onca endişe taşıdığımız bir akepe adayı olmasaydınız .
gerçi konya da tek tiptir ,başka partiye de oy vermezler ama .. gönlüm senin vatana hizmet etmek anlayışın olurdu ki ; seni gönülden desteklerdik .
önsecimler de mülakat da tek tip kişiler seçilecek ister istemez .. ne olur bilemeyiz .

uygarçağdaş

Üye
Üye
ne yapmış derken biraz gerçekçi olun ... iktidar yolsuzluk soruşturması yapanları bile tutuklatırken ,muhalif bir vekil öneri verse sen de akepe li olsan ,akepe görüşü olarak pek de ciddiye alır mısın ?

cilginpalet

Üye
Üye
yani diyecek yazacak çok şeyler varda Mehmet bey bu siteye üye olabilmek için bile daha çok bilgi yazmışsınızdır yani destek istemek için bukadar basit bir olmamalı ne basit deyilmi rumuzum incemehmet konyadan aday adayıyım bana destek olun bumudur ? birde şafak hanım ne yapmış engelliler için diyorsunuz kendinize destek isterken bile bukadar basit yazı yazıyorsanız bizlere faydanız olacağını hiç zannetmiyorum okadar basite almışsınızki olayı şuraya bir özgeçmişinizibile yazmamışsınız nasılsa bu engelliler engelliyim diye bana destek olur gibi bir izlenim yaratmışsınız şahsım adına benden destek gelmez size kaldıki akp den aday olmanız deyil siz babamın oğlu bile aday olsa o pratiye oy vermem

Tekerlekli Sandalye