Konya' da ÖMSS Kursu Açılacak, Acil 12 Kişiye İhtiyaç VAr.

B

BALTAZAR_79

Guest
Merhaba arkadaşlar;

Konya Selçuklu Halk Eğitim merkeziyle görüştüm, görme engelliler için bir kurs açmışlar, ortopedik engelliler için de 15 tatilden sonra açacaklarmış, ama bu kurslar görme ve ortopedik engelli derneklerinin ön ayak olmasıyla açılmış.

Benim hastalığım epilepsi, ben bu iki gruba da girmiyorum, bizim bir derneğimiz de olmadığı için şahsi olarak başvuru yapmamız lazım. Benim grubuma girenler kimler:

"Kişinin çalışma kapasitesi ve fonksiyonlarının engellenmesine neden olan, sürekli bakım ve tedavi gerektiren hastalıklardır( kan hastalıkları, kalp- damar hastalıkları, sindirim sistemi hastalıkları, idrar yolları ve üreme organı hastalıkları, cilt ve deri hastalıkları, kanserler, endokrin ve metabolik hastalıklar, ruhsal davranış bozuklukları, sinir sistemi hastalıkları, HIV)"

Bu durumda olan arkadaşlar varsa Konya' da bizzat Selçuklu halk eğitime giderek başvuru yaparlarsa kurs açılacak. İzlemeniz gereken yol ise: Gitmeden bir dilekçe yazacaksınız, Selçuklu halk eğitime diye. Dilekçe şu şekilde olacak: Hastalığını, özür durumunu ve kurs açılmasını istediğiniz bir dilekçe yazacaksınız.

İstenen Belgeler ise:

1- Dilekçe (yukarıda açıkladığım şekilde olacak)

2- Nüfus cüzdanı fotokopisi

3- Son bitirdiğiniz okulun diploma fotokopisi.

Bu belgelerle birlikte şahsen Selçuklu halk eğitime başvurursanız, sayımız 12 ye ulaştığında kurs açılacak. Müdür bey kendi söyledi, sayıyı tamamlayın ben kesin açarım dedi.

Eğer benim durumumda olan arkadaşlar varsa bu şekilde Selçuklu halk eğitime başvurabilirler, o zaman kurs açılacak, saygılar. ( Aklınıza takılan bir şeyler olursa sorun, elimden geldiği kadar yardımcı olurum.)

volkqn

Üye
Üye
Güzel haber inş. Konyali arkadaşlar ilgi gösterir.

YassaX

Üye
Üye
BALTAZAR_79 umarım istediğin kursiyer rakamına ulaşırsın ve kursun açılır.. Bu arada bu konuyu twitter üzerinden de paylaşacağım BALTAZAR_79 .. Sana da tavsiyem şudur : Facebook a girip Arama kısmına ÖMSS yazınca 5-6 yer geliyor..Onları beğen yap ve oradaki sayfada da bu durumu paylaş, yararı olacağı düşüncesindeyim...

B

BALTAZAR_79

Guest
Tamam, dediğin gibi face den de takip edeceğim özkan, sağol iyi geceler.

YassaX

Üye
Üye
BALTAZAR_79 ben twitter mesajımda bu yazdığın yazının link'ini vedim, sende Facebook işini halledersin, Hakkınızda Hayırlısı Olsun...

B

BALTAZAR_79

Guest
Arkadaşlar Selçuklu Halk Eğitim den geliyorum, başvuruyu yaptım, kurs kesinlikle açılacak, başvuru yaparsanız girersiniz, 15 tatilden sonra kesin açılacak. Benim durumum da olanlardan 12 kişi toplanmazsa, biz de ortopedik engellilerle birlikte aynı kursa gideceğiz, Mdr. Yrd. aynen böyle söyledi.

Kurs 15 tatilden sonra kesin açılacak yani, başvuran gider.

YassaX

Üye
Üye
BALATAZAR_79 Rica Ederim... Kursunuzun açılması durumuna çok sevindim...Umarım Hakkınızda Hayırlısı Olur :)

YassaX

Üye
Üye
BALTAZAR_79 Sanirim Artik Her İl ve İlçede Halk Eğitim MErkezi Müdürlükleri Harekete geçtiler

B

BALTAZAR_79

Guest
Evet harekete geçiyorlar ama, harekete geçmeden önce 5-6 kişi bu kursla ilgili Halk Eğitimlere gidip, sorular sorduktan sonra onların da haberi oluyor, ondan sonra harekete geçiyorlar Özkan cım. Yani yine iş yine bizler de bitiyor, tek başlarına harekete geçemiyorlar :)

volkqn

Üye
Üye
Acildimi kurs ?? Fecebookdan haber vereyim mi millete ?

YassaX

Üye
Üye
Ewet BALTAZAR_79 Haklısın, Bizzat üstüne düşmek gerekiyor... Umarim Her ilde Halk Eğitim Merkezleri ÖMSS Kurslarını Açarlar

B

BALTAZAR_79

Guest
Evet volkqn 15 tatilden sonra açılacak, şu anda başvuruları alıyorlar.

YassaX

Üye
Üye
Umarım Her ilde Halk Eğitim Merkezleri tarafından ÖMSS Kursu duzenlenir.. Çoğu ilde 15 Tatil sonrası başlaması planlanıyor.. O zaman Sınav Klavuzu yayınlanmış olacağı duşuncesini taşıyorum.. Sınav Konuları net olarak belli olursa cok daha guzel olur..

Tekerlekli Sandalye