Koronavirüse çözüm olabilecek pratik önerim

emir_t1

Üye
Üye
Ben çeşitli konularda nitelikli bilgiler üretmiş bir insan olarak; sıcak küvette, mümkün olduğunca uzun ve tekrarlı olarak dinlenmenin, küvet yoksa, sıcak duşun altında durmanın, koronavirüse çözüm olacağını düşünüyorum.
Bu konuda problem yaşayan insanların bu pratik ve her halükârda faydalı, olası çözüm yöntemini değerlendirmelerini öneriyorum.

İsen Buga

Üye
Üye
nasıl yani?

virüs yok olması için kaynar su olması gerek, ayrıca kaynar suda 10 dk beklemek gerek. öyle olsa virüs öldürülür.
Normalde insan vücudu 36-38 derecedir ve sıcak suyu ona göre ayarlarsınız.

Kaldı ki kaynar suda yanarsınız, haşlanırsınız..

Pratik bişi değil..

İsen Buga

Üye
Üye
corona virüs aslında sabuna karşı dayanıksız. Göz, kulak ve ağız-burun yolu ile hastalık bulaşıyor, deri ile değil. ola ki dışarı çıktığınızda göz kulak ve özellikle en kötüsü ağız-burun kapatırsanız (maske kalitesine bağlı) hastalık geçirmeme olasılığınız artar.

evinize geldiğinizde üstünüzü değiştirin ve ellerinizi yüzünüzü sabunla iyice yıkayınız bu yeterli. elbisenizi 1 saat havalandırın tekrar giyilebilir duruma gelir. sıkıntı yok. Grip hastalığı gibi herkes bu hastalığa er geç yakalanacak. bağışıklık yavaş yavaş kazanacak başka yolu yok.

emir_t1

Üye
Üye
Normal sıcak su yani, mümkün olduğunca.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Covid-19 bir solunum yolu enfeksiyonu. Ağız ve burundan içeri girer oradanda hücre içerisine giriş yapar. Hücrenin içine girmiş virüs için değil sıcak su kaynar su dökseniz bile işe yaramaz. Öyle olsa dünyada yüzbinlerce enfeksiyon ve mikrobiyoloji uzmanı bunu önerirdi.

FeyzaBulut

Üye
Burada güzel bir beyin fırtınası yapabiliriz aslında ülkede yine kötüye gitmeye başladı durumlar.

septik

Editör
Editör
[MENTION=25505]FeyzaBulut[/MENTION]

Bir katkı sayınız, pervasızlık, düşüncesizlik, yada aptal cesareti dediğimiz, bana birşey olmaz aklının neticeleridir kötüye gitme hikayesi.

Pandemi başlangıcında kimse net bir önlem reçetesi sunamadı, yapılması gerekenler kendini koruki ailene çevrene zarar verme şeklinde mart ayında yazmıştım https://engelliler.gen.tr/f28/koronavirus-covid-19-sikca-sorulan-sorular-34958/ yukarda İsen ve Halil arkadaşımızında belirttiği üzere virüsün vücüdunuzdan bir şekilde içeriye girip hücrelerinizden birine yerleşmesi yeterli, aldığınız miktar oranınca hastalıkla mücadeleniz başlıyor.

İlginç olan son bir ayda virüsün havada kalabildiği gibi sadece akciğer üzerinde etkisi değil tüm organlara ve beyne zarar vediği, hatta iyileşen hastalarda bazı kalıcı sıkıntılar yaratabileciği açıklanmaya başlandı.

Sizin yazınızı farkettiğim anda iki ayrı düşünce aklımdan geçti.

1 Çare aramak adına güzel bir davranış, insanları virüse karşı önlem almak adına motive edip bilgilendirmek.

2 Fikir yürütelim derken bir kaç kişi bile olsa, ortaya atacağımız hatalı fikirlere inanıp zarar görmelerine sebeb olmak.

Hüsain

Üye
Üye
ne güzel saçmalamış arkadaş, bir video ödülü vermek istiyorum kendine.

UGUR89

Moderatör
Moderatör
Henüz ilacı dahi olmayan hastalıktan kendini korumanın tek yolu kişisel temizlik. Kalabalık ortamdan uzak durmak ve maske başka yapabileceğimiz maalesef hiç bir şey yok.

septik

Editör
Editör
[MENTION=25550]Hüsain[/MENTION]

:D

[MENTION=25714]UGUR89[/MENTION]

Sanırım mart ayıydı kendini koru herkesi korursun şeklinde yazım olmuştu. Haklısın.

Tekerlekli Sandalye