Kozan'da Engellilere Büro Yönetimi ve Sekreterlik Kursu

gülümse_hayata

Üye
Üye
Kozan'da, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve Türkiye Beyazay Derneği Kozan Şubesi işbirliği ile engellilere yönelik büro yönetimi ve sekreterlik kursu açıldı.

Dernek Başkanı Ahmet Ünal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İŞKUR'a sundukları büro yönetimi ve sekreterlik kursu projesinin kabul edildiğini, dernek binasında açılan kursta 4'ü görme engelli 5 kursiyerin eğitim aldığını söyledi.

3 ay sürecek 312 saatlik kursta, 10 farklı başlık altında kursiyerlere eğitim verildiğini ve İŞKUR'un kursiyerlere günde 15 TL de harçlık verdiğini verdiğini ifade eden Ünal, "Amacımız, engellilerimizi evlerinden çıkararak sosyalleşmelerini ve bir meslek sahibi olmalarını sağlayarak kendilerine yetebilecek duruma getirebilmek. Bu yönde halk eğitim müdürlüğü ile yürütüğümüz takı-tasarım ile Özürlü Memur Seçme Sınavına hazırlık kursumuz devam ediyor. Ayrıca belli dönemlerde bilgisayar ve web tasarım kursu açıyoruz. Mesleki eğitime dönük projelere devam edeceğiz" dedi.

Kurs öğretmeni Belma Beydilli ise kursiyerlerin derslere olan ilgisinin sevindirici olduğunu, sertifikalarını aldıktan sonra çalışacakları yerlerde gösterecekleri gayret ve çalışma azmi ile engelli olduklarını hissettirmeyeceklerine inandığını söyledi.

09.02.12 - AA

Tekerlekli Sandalye