Kpss Başvuru

mr.boris

Üye
Üye
Arkadaşlar ben kpss ye de başvuru yapıcam lakin yüzde 40 ın üzerinde özrü olanlar bu sınav için genel amaçlı dilekçe örneği doldurup ve 1 adet özür durumunu gösteren belgenin fotokopisini yanında getirip ,başvuru merkezlerine gidip kayıt yapılacağını kılavuzunda açıkladı.Ben başvuruyu özür durumumu göstermeden direk kayıt yapsam benim için herhangi bir etkisi olur mu benim için?Eğer bu belgeleri getirip kayıt yaptırsam sınavda ne gibi etkisi olur?Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler ,Saygılarımla.

YassaX

Üye
Üye
mr.boris; Engel Durumunla alakalı birşey ... Örneğin ; fiziksel bir engelin yoksa ; engelin icin herhangi bir cihaz , alet kullanmiyorsun; herhangi bir okuyucu ve işaretleyici desteği almak istemiyorsan; yani normal bir KPSS adayı gibi sınava girmek istiyorsan ; Engelini bildirmek zorunda degilsin ... ÖMSS ye Başvuru yaptın diye ; engelini de soylemek zorunda degilsin ... Burada Sana KPSS de Engelin ; sadece sınava girerken fiziki şartlarda dezavantaj oluşturmasın diye bir kolaylık sağlanıyor ... Atama, yerleştirme ve diğer şartlarda normal adaylar gibi değerlendiriliyorsun.. Aşağıda daha önceden bu forumda bu soruyu cevaplarken yazdiğim yaziyi da kopyalıyorum ... Kafana takılan bisey olurs a; ÖSYM nin Merkezini arayıp sormalısın .

""" ÖMSS ye giren biri KPSS ye de girebilir ... Ben ÖMSS - Lisans Olarak 29 Nisan 2012 tarihinde ÖMSS ye girdim.. 9-18 Nisan 2012 Tarihleri arasinda da KPSS - Lisans Sınavına Başvuru yaptım. Nasipse 7 Temmuz 2012 Tarihinde de KPSS - Lisans a gireceğim ... Bunun bir KISITLAMASI Ya da ÖMSS 'ye BİR ZARARI KESİNLİKLE YOKTUR ... Benim Bilgilerim Kesindir ... KPSS - Lisans Başvurumu yapmadan önce ÖSYM yi Telefon Edip Teyit aldim .... ÖMSS ye girdiğimi KPSS ye de girmek istediğimi soyledim.. ikisine de girebilirsiniz sorun olmaz dediler ... Ayrıca ; Engelli Raporu olan bir kişinin ; diyelim ki fiziki bir sorunu yok ; Nöroloji kaynaklı ya da daha farklı bir durumda olan bir kişi KPSS ye başvuru yaparken Engelli Raporunu Belirtmek zorunda değil.. Engelli Raporu Olanlara KPSS de Tek Avantajı Sınava Giriş Şartları Acısından Fiziki bir kolaylık sağlıyor ... ÖRNEK : Görme Engelli bir kardeşimizin bunu KPSS başvurusunda belirtmesi lazim; İşaretleyici ve Okuyucu imkanı sağlanıyor ... Tekerlekli Sandalyede Olan bir kardesim bunu da belirtmek zorunda... İnsülin Pompasi kullanan bir şeker hastasi da ; en basinda KPSS Başvurusunda bunu belirtmek zorunda ve Engelli Raporunu da ibraz etmek zorunda """

Saygılar ...

mr.boris

Üye
Üye
Öncelikle yorumlarınız için çok teşekkürler Özkancey.Ben de sizin gibi düşünüyordum ancak ben bugün kpss başvuru yerine gidip sordum.Herhangi bir kusurum olmadığını,daha önce de kpss ye başvurduğumu söyledim.Hatta hiç özrümü göstermeden başvurup vurulamayacağını söyledim.Görevli ise başvururken 'özür' durumunun mutlaka doldururması gerektiğini söyledi ve özürlüysem : genel amaçlı dilekçe örneği doldurmamı,özgeçmiş hazırlamamı ve sağlık kurulu tarafından belirtilen özür durumunu gösteren belgenin fotokopisini istedi.Şimdi kararsız kaldım.Ne yapmalıyım sizce?

İsen Buga

Üye
Üye
Hiç birşey yapma..
sınav zamanı gelince paşa paşa git...

bu arada sınavda başarılar dilerim.
Memur prosedür gereği sana gerekeni söylemiş. İşine gelirse yap gelmezse hiç uğraşma...

YassaX

Üye
Üye
mr.boris Rica Ederim ... Kardeş ; ben bu konuda 9-18 Nisan 2012 Tarihleri KPSS - Lisans Başvurum Öncesinde ; ÖSYM Yi aradım ... Yukarıda Yazdığım mesajda da anlattım sana bunu ... İsen Buga Arkadaşımızın dediği gibi ; git Başvurunu yap, Sınavına da git. Özür Durumunu Bildirmek zorunda degilsin ( ÖMSS Başvurun Olsa Dahi ) ... Ancak ; Fiziksel , Görünen Bişeyler yoksa .. Tekerlekli Sandalye , Koltuk Değneyi , Kulaklık cihazı ... yani KPSS ye girerke ; Sen ; Şeffaf Pet şişe su ; Sınava Giriş belgen, Nufus Cuzdanin Haricinde birşey varsa ; engelinle ilgili bunlari bildirmek zorundasın ... özeti budur . Daha da kafan karışıyorsa ; ÖSYM yi arayabilirsin ... Hayırlı Kandiller

Saygılar ...

mr.boris

Üye
Üye
Yorumlarınız için teşekkürler.Yarın gidip direk başvurucağım.Bu arada tüm müslüman kardeşlerimizin BERAT KANDİLİNİ kutlar ,hayırlara vesile olmasını dilerim.Saygılarımla...

YassaX

Üye
Üye
mr.boris ; Rica Ederim ... Amin . İNŞALLAH ... Hakkında Hayırlısı Olsun

Saygılar ...

YassaX

Üye
Üye
BASIN DUYURUSU
(5 Temmuz 2012)

2012 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim/Önlisans:
Başvuran Aday Sayısı ve Önemli Hatırlatma

23 Eylül 2012 tarihinde yapılacak olan 2012 Kamu Personel Seçme Sınavına (2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans) başvuru işlemleri 18 Haziran 2012 tarihinde başlamıştır.

2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans Sınavı için 5 Temmuz 2012, saat 17.00 itibariyle toplam 2.193.342aday sınav ücretini yatırmış, 1.944.315aday başvuru işlemini tamamlamıştır.

Sınava başvurular 11 Temmuz 2012 tarihinde sona erecektir. Bu sınava, ortaöğretim ve ön lisans düzeyinde 3 milyona yakın adayın başvuru yapması beklenmektedir. 23 Eylül 2012 tarihinde yapılacak sınav için, başvuru sonuçlarına bağlı diğer hazırlık çalışmalarının hemen başlaması zorunlu olduğundan başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

Sadece sınav ücretini yatırmış olmak, Aday İşlemleri Sistemine (Aday İşlemleri Sistemi) herhangi bir nedenle giriş yapmak, şifre değiştirmek vb. işlemler sınava başvuru sayılmamaktadır. Yukarıda belirtildiği üzere, sınav ücretini yatırdığı halde sınava başvuru bilgisi olmayan 249.027adayın başvuru yapmamış ise en kısa sürede başvurularını tamamlamaları, başvurusunu yapmış adayların ise başvuru bilgilerini Aday İşlemleri Sisteminden mutlaka kontrol etmeleri gerekmektedir.

Başvurunun son günlerinde yapılan yoğun başvurular nedeniyle Başvuru Merkezlerindeki yoğunluğun adayın mağduriyetine yol açacak bir durum oluşturmaması için, ortaöğretim mezunu tüm adaylar ile bireysel başvuru hakkı olmayan ön lisans mezunu adayların bir an önce Başvuru Merkezlerinden başvurularını tamamlamaları, İnternet üzerinden bireysel başvuru yapacak adayların da en kısa sürede başvurularını yapmaları yararlarına olacaktır.

Sınav ücretini yatıran ancak başvuru işlemini tamamlamayan adayların başvuru işlemini en kısa zamanda tamamlamaları, sınav ücretini yatırıp başvuru işlemini tamamlayan adayların ise başvuru bilgilerini, başvuru süresi içinde ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.trİnternet adresinden kontrol ederek başvuru kayıt bilgilerinin bir dökümünü edinmeleri ve bu dökümü, sınavın diğer tüm aşamalarında gerekeceğinden özenle saklamaları çok önemlidir.

Adaylara ve kamuoyuna önemle duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

KAYNAKÇA : ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi

Saygılar ...

Tekerlekli Sandalye