KPSS her sene de ÖMSS neden 2 senede bir yapılacak

hatac

Üye
Arkadaşlar haksızlıklara karşı çıkma konusunda pasif olduğumuzu düşünüyorum, bakın ösym sitesine girin KPSS geçen sene de yapılmış bu sene de, peki ÖMSS neden her sene yapılmıyor? Bu haksızlık değil mi?

MATRA

Üye
Üye
Haksızlık değil...

Arkadaşlar haksızlıklara karşı çıkma konusunda pasif olduğumuzu düşünüyorum, bakın ösym sitesine girin KPSS geçen sene de yapılmış bu sene de, peki ÖMSS neden her sene yapılmıyor? Bu haksızlık değil mi?

Arkadaşım; sen sadece kendini düşünüyorsun. Sınava hazırlanan onca insan sonucunu alamadan, o sınavın sitresini çekmiş, ulaşım evden alınmalar vs. iken daha ilk
sınavdan vaat edilen alımın 4 te biri yapılmışken sen diyorsunki yeni sınav... Yok efendim haksızlık değil önce o süreci takip eden onca insan bir sonuç alsın. hakkaniyet yerini bulsun. Tek taraflı düşünme sonuç belleyen binlerce insanın yerine kendini koy...

derderbo

Üye
Üye

Hattac bilmeden okumadan hak talep edilemez.Oysm sitesine giriyorsun fakat isine geldigi gibi okuyorsun.Kpss hersene sadece bazi alanlarda sinav yapar(mesela egitim bilimleri sinavi)normalde 2 senede bir yapar genel sinavlarini

YassaX

Üye
Üye
KPSS ye Başvuran Sayısı ve KPSS ile Eleman Alımı Sayısı ; ÖMSS ile karşılaştırılamaz bile ... KPSS 2012 Tarihinde Lisans & Ön Lisans & Ortaöğretim yaklaşık 3 Milyon kişi başvuru yaptı ... Ayrıca ;KPSS Sınavı; Lisans'ın bazı bölümlerine her yıl yapılıyor ... Ortaöğretim ve Ön Lisans KPSS Sınavları çift yıllarda yani 2 yılda bir yapılıyor (Örnek : 2008 - 2010 - 2012 gibi ) ... KPSS sitesine girmek demek KPSS nin mantığını anlamak demek değildir.. KPSS ile ÖMSS karşılaştırması bence bir hatadır ... Yukarıdaki gibi bir yargıda bulunabilmek icin her iki sınavı da çok iyi araştırıp ona göre yorumlarda bulunmak mantıklıdır ... Hem ÖMSS hem de KPSS sınavına girmiş biri olarak bu yorumlarda bulunuyorum ... Benim anlamadığım da şu : 2012 ÖMSS ye girip Sınavı & Sıralaması & Puanı kötü olan Arkadaşlarımız ÖMSS hakkında demediklerini bırakmadılar ; farklı farklı isteklerde bulundular ... "" Çok Daha İyisi Yapılana Kadar En İyisi Budur "" --> Buda benim şahsi fikrimdir ...

Saygılar ...

hatac

Üye
KPSS ye Başvuran Sayısı ve KPSS ile Eleman Alımı Sayısı ; ÖMSS ile karşılaştırılamaz bile ... KPSS 2012 Tarihinde Lisans & Ön Lisans & Ortaöğretim yaklaşık 3 Milyon kişi başvuru yaptı ... Ayrıca ;KPSS Sınavı; Lisans'ın bazı bölümlerine her yıl yapılıyor ... Ortaöğretim ve Ön Lisans KPSS Sınavları çift yıllarda yani 2 yılda bir yapılıyor (Örnek : 2008 - 2010 - 2012 gibi ) ... KPSS sitesine girmek demek KPSS nin mantığını anlamak demek değildir.. KPSS ile ÖMSS karşılaştırması bence bir hatadır ... Yukarıdaki gibi bir yargıda bulunabilmek icin her iki sınavı da çok iyi araştırıp ona göre yorumlarda bulunmak mantıklıdır ... Hem ÖMSS hem de KPSS sınavına girmiş biri olarak bu yorumlarda bulunuyorum ... Benim anlamadığım da şu : 2012 ÖMSS ye girip Sınavı & Sıralaması & Puanı kötü olan Arkadaşlarımız ÖMSS hakkında demediklerini bırakmadılar ; farklı farklı isteklerde bulundular ... "" Çok Daha İyisi Yapılana Kadar En İyisi Budur "" --> Buda benim şahsi fikrimdir ...

Saygılar ...

Bak çok önemli bir noktaya başvurdun KPSS ye 3 milyon kişi başvurmuş diyorsun, şimdi yüzbinlerce insanla yarışmaktan yorulanlar kendilerine rapor çıkarı ÖMSS ye kapak atmazlarsa ben ne olayım, ben kendim bizzat iki tane sağlam kızı gördüm sınavda, hafif bir topallıyorlardı, başka da birşeyleri yoktu

denizin kızı

Üye
Üye
Bak çok önemli bir noktaya başvurdun KPSS ye 3 milyon kişi başvurmuş diyorsun, şimdi yüzbinlerce insanla yarışmaktan yorulanlar kendilerine rapor çıkarı ÖMSS ye kapak atmazlarsa ben ne olayım, ben kendim bizzat iki tane sağlam kızı gördüm sınavda, hafif bir topallıyorlardı, başka da birşeyleri yoktu

bu raporlar bakkalda satılır gibi dağıtılıyor mu? siz prosedürü daha iyi bilirsiniz sanırım,bende raporumu yeni aldım ve aynen o kızlar gibi hafif bir topallama sorunum var %10 yani bir şey sayılmaz fakatttt böbreküstü bezlerimde çok büyük sorun var toplamda %56 rapor verdiler ama dış görünüşümde bu belli olmuyor herkesi kendi kriterlerinize göre değerlendirip yargılamayınız

YassaX

Üye
Üye
denizin kızı; öncelikle Çok geçmiş olsun ... ALLAH Şifa versin. Bende sizinle paralel yönde düşünüyorum ... Bir insanın engelinin illa görünür olması ya da fiziksel olması şart değil ... Sizinde böbreküstü bezlerinizle ilgili bir engeliniz varmış ve buda görünür degil ... Daha bir cok engel var görünür olmayan ... Yeter ki insanların Düşüncelerinde Engel Olmasın ...

Saygılar ...

denizin kızı

Üye
Üye
teşekkürler size de çok geçmiş olsun Allah hepimize şifa versin hastalığım gerçekten çok ciddi 20bin kişide bir görülüyor genetik ve ömür boyu ilaca bağımlıyım kullanmazsam yavaş yavaş çöküp ölebilirim yine bir arkadaşım var epilepsi hastası ama dışarıdan bak aslan gibi bir çocuk müthiş yakışıklı evli barklı sağlıklı bir insandan hiç farkı yok ama atak geçirdiği zaman 2 omzu yerinden çıkıyor epilepsi hastaları içinde böylesi ağır olan %5 miş kader işte o da ona denk gelmiş ayrca tarih öğretmeni ilk atamada memur olarak atandı helali hoş olsun sonuna kadar hakkı olduğunu düşünüyorum ama hatac arkadaşımızın iması bana tuhaf geldi sanki insanlar başkasının hakkını yiyormuş gibi yok mu böyle insanlar elbette var ama herkes aynı kefeye konulmaz önce bir iyi niyetli düşünmek lazım aynen dediğiniz gibi Allah düşünme,idrak edebilem engelinden korusun çünkü en kötüsü o !!

YassaX

Üye
Üye
denizin kızı ; Amin . İNŞALLAH ... ALLAH RAZI OLSUN ... YÜCE RABBİM Hekesin Gönlündekinin Hayırlısını Versin ... Bu işler ima ile ya da suçlayarak olmaz ... Varsa bir ispatın , gerekli yerlere başvurunu yaparsın, sonuna kadar hakkını ararsın, ona lafım olmaz... Tüm engelli kardeşlerimi vicdanen Zan altında ve sucluluk psikolojisinde bırakmassın ... Şöyle bir örnek vermek gerekirse , özellikle Rapor alma konularında ; Bir Sepette 1-2 tane kırık yumurta mutlaka olur, ya da bir kasa domatesin içinde mutlaka 1-2 ezik & çürük domates olur ... Bunlar var diye 1 kasa domatesi & yumurtayı çöpe atmassın. Raporlar konusunda zaman zaman 1-2 ilde duyduk. Kötü niyetli Doktor, memur , aracı tutuklandı ... Sanırım 7-8 ay önce Çorum ilinde yaşanmıştı. Bu dünyada art niyetli & kötü niyetli insanlar olduğu sürece bunun önüne geçmemiz mümkün değil. Sadece ve sadece 1 Kotü niyetli Doktor bile istediğin şekilde Rapor verebilir diye düşünüyorum. Ayrıca Sistemimizdeki Özürlülük Ölçüt ve Sınıflandırma Hususunda bir çok yanlış uygulamanın olduğunu düşünenlerdenim. Ancak bunu bu şekilde düzeltmemiz mümkün değil. Gerekli yerlere , gerektiği gibi sesimizi duyurarak yapmalıyız ... Hakkımızda Hayırlısı Olsun ... ALLAH YAR & YARDIMCIMIZ OLSUN ...

Saygılar ...

Tekerlekli Sandalye