KPSS ile atanan memurun emekliliği?

murat_ozx

SMS Activated
Merhaba arkadaşlar. Bugün itibariyle raporumun Ankara Sağlık Kurulundan onaylandığını öğrenmiş bulunmaktayım. %46 oranıyla 3. derece sürekli ve doğuştan engelliyim. Doğuştan tek taraflı yüz felci, geçirilmiş akciğer hastalığı, tek taraflı kulak kepçesi kaybı, sol kulak total işitme kaybım var ve bunların hepsi doğuştan. Daha önce hiç raporum yoktu. 28.12.2004 tarihinde sigorta başlangıcım var. 2004 yılında 4 gün 2006 yılında 26 gün olmak üzere 30 gün sigorta kaydım var. 05.10.2009 tarihinden itibarende devlet kurumunda normal memur statüsünde görev yapıyorum. Engelli kadrosunda değilim. Kpss ile atandım. Ben ne zaman emekli olabilirim? İşe girerken aile hekiminin verdiği yurdun her yerinde görev yapabilir raporundan dolayı memuriyetimde sıkıntı yaşar mıyım? vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Sonradan engelli olan memur statüsünde emekli olabilirsiniz. Buna göre yüzde 40 ilâ 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 6 bin 480 gün uzun vadeli sigorta kolları primi bildirilmiş olması kaydıyla istekleri halinde emekli olacaklar.

Geri