KPSS ile normal memur olarak atansam sonradan engelli memur statüsüne geçebilirmiyim

ender

Üye
Üye
slm arkadaşlar nasılsınız

ben geçen pazar günü kpss ye girdim ve sınavım çok iyi geçti büyük bir ihtimal yüksek bir puan bekliyorum

bun dayanarak bir kaç sorum olacak

1- ben kpss ile normal memur olarak atanırsam sonradan engelli memur statüsüne geçebilirmiyim normal memurluktan
2- eğer geçebiliyorsam nasıl olur
3- geçemiyorsam bana ne önerirsiniz
4- normal kadroda kaldım diyelim elimdeki raporla vergi , emeklilik indiriminden faydalanabilimiyim

ne biliyim normal olarak atandıktan sonra belki devlet personel başkanlığına engelli raporumla bir dilekçe felan yollasam beni normal kadrodan engelli kadrosuna alırlarmı

bilgisi olan arkadaşlardan cevaplarını esirgememelerini rica ediyorum

marcus_oredius

Üye
Üye
raporunu vergi dairesine verdikten sonra sana engelliler için vergi indirim onayı verirlerse bunu kurumuna verip engelli statüsüne geçebilirsin bu sadece personel daire başkanlığa belge ile başvurman gerekmekte. ben tıp fakültesinde çalışırken öyle yapmıştım. bir sorun olmadı.

ender

Üye
Üye
süreci anlatırmısın yani normal memurluktan engelli memurluğa geçişin önü açık diyorsun dimi

marcus_oredius

Üye
Üye
evet açık.

vergi dairesinden özürlü vergi indirimi başvurunu yap onlar zaten kurumuna gönderiyor. personel seni çarıp bir rapor örneği isteyip bunu özlük dosyana koyup engellidir inbaresini ekliyor bitiyor.

İsen Buga

Üye
Üye
Başvuru esnasında evrakları verirken özürlü olduğunuzu belirtirseniz ve ek olarak rapor koyarsanız, sizi otomatikman engelli kadrosundan işe başlatırlar. Burada dikkat etmeniz gereken husus, maaş bondornuzda engelli statüsünde olup olmadığınızı tespit etmeniz gerekiyor. Engelli statüsünde değilseniz, evraklara rağmen sizi engelli statüsüne almamışlar ise; asaletiniz tasdik olunduktan sonra vergi dairesine gidip talep edebilirsiniz.

ender

Üye
Üye
arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için sonsuz teşekkürler öğrenmek istediklerimi öğprendim çok saolun

HacıEmre

Üye
Üye
engellilerde kpss ile memur olabiliyormu bildiğim kadarıyla yüzde 40 ı aşan bir engeli olmaması lazım kpssyle atanmak için yanlışmı biliyorum

marcus_oredius

Üye
Üye
kpss şu anda engel konusunda bir açıklaması olduğunu sanmıyorum. ama geçen yıllardan bildiğim kpss sadece atamalarla ilgilendiği ve engelli vatandaşıda kabul ettiğidir. zaten eğer etmese engelli kardeşlerimiz sınava dahi giremezdi gibime geliyor.

Tekerlekli Sandalye