Kredi dosya masrafı

magvali

Üye
Arkadaslar bu konunun bu sitede ne isi var diye dusunebilirsiniz.ama bu benim sitem derdimi nerde anlatayim baska.

Bi bankadan cektigim 1000 tl krediye karsilik 230 tl dosya masrafi aldilar.bende bunu tuketici hakem heyetine sikayer ettim.
3.5ay sonra lehime karar cikti. Bir hafta sonra finansbanktan aradilar.gelip imza atmaniz lazim diye onume koyduklari kagitta
Su tarihte 1000 tl kredinin dosya masrafi olan 230 tl yi aldim.hicbir alacagim kalmadi diye yaziyordu.
İmzaladim ve bir hafta icinde paraniz hesabiniza yatar dediler.

Sorum su nasil olsa imza attirdik diye parayi yatirmazlarsa diye korkuyorum.
Ama sonucta bu hesap dokumlerinde ortaya cikicak yani yatirmadiklari.tuketiciler dernegi 175 e sordum.yatirmazlarsa
Direk savciliga sikayet edebiliziniz dediler.

Lutfen cevap bilgisi olan yol gostercek olan varsa

Saygilar

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Merhaba magvali,

Şimdi sana tüketici hakem heyetinin kararına uyarak sana geri ödenmesi gereken kredi dosya masrafını mutlaka hesabına yatıracaklar merak etme arkadaşım dersem için rahat olur mu bilmiyorum ama inan mutlaka yatıracaklardır.

Sağlıcakla kalın,

magvali

Üye
gazoz agacı teşekkür ederim sana paramı aldım...

ayrıca bişey daha ögrendim.eger banka parayı aldığına dair imza attırıp parayı yatırmassa,normalde icra davası açabiliysunya bunda direk savcılığa suç duyurusunda bulunabiliyosun sahtekarlıktan.yani imza attırdımı parayı alman garantileşiyor.saygılar

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam magvali,

Ben teşekkür ederim arkadaşım sana hakkını aradığın ve alınca da bu sayfalarda paylaştığın için. Güle güle harca arkadaşım çünkü o para zaten senin paran :)

Saygı ve Sevgilerimle,

Tekerlekli Sandalye