Kredi kartı kullanımı evde bakım maaşının kesilmesine yol açar mı

omer24

Üye
Üye
bakım maaşı için başvuru yapacağım.tüm kriterler uyuyor.ancak üzerime kayıtlı 5 adet kredi kartı var.kartları ben kullanmıyorum.abimin işyeri var o mal alışverişlerinde kullanıyor.bazı aylar abimin bu harcamaları 10000 liraya bazen 15000 liraya kadar çıkıyor.diyeceksiniz bu limitler nerden.vallah bankalar yoldan geçen herkese maaşın ne kadar diyor.bana sorduklarında şaka olsun diye 5000 lira dedim.18000 lira limitli kart gönderdiler.yoksa benim etim ne budum ne o kadar gelirim olsa bu maaş için uğraşırmıyım.kısacası bakım parasına bu harcamalar engel olurmu.birde çekmiş olduğum krediler var.hala ödüyorum.bunlar sorun olurmu.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yani kurum bu harcamaları tespit edemez ama olurda ederse bi şekilde mutlaka maaşınızı keser neticede kişi başına düşen gelir 487 lirayı geçmiyorken aylık 10 bin lira ödemek yapmak kurum tarafından maaşın kesilme nedeni olabilir, ama dedigim gibi kurumun bunu tespit etmesi mümkün mü, mümkün olabilirmi kestiremiyorum ama sanmıyorum net olmamakla birlikte tespit edeceklerini zannetmiyorum

Tekerlekli Sandalye