Kroner kalp hastası olanlar için engelli emeklilik

İbr

SMS Activated
Ben kroner kalp hastasıyım %80 ve 95 oranında damarlar tıkalı ve stend atıldı daha sonra sağlık kuruluna girdim sadece kalpten %50 rapor verdiler ve 10.11.2015 vergi indirimine müracaat ettim.12.12.2015 de vergi indirimim onaylandı daha sonra ssk ya 22.12.2015 emekli olabilmek için müracaat ettim.simdi ise emeklilik onaylanmış ilk emekli maaşımı 19.02.2016 almaya başlayacağım.yani 30 gün gibi kısa bir sürede işlemler bitti.ilk sigorta girişim 1992.pirim 5901
Arkadaşlar başımdan geçenleri paylaşmak istedim

sayın ibr; emekli olduğunuzu belirtmişsiniz ancak 5510 sayılı kanun 25 madde malulen mi yoksa 28 madde den mi emekli edildiniz. bir de koroner arter hastalığınızın detaylarını yazar mısınız.ef oranınız kaç? mı yani kalp krizi geçirdiniz mi? vs. saygılar

Ben iki defa kalp krizi geçirdim ve 4 er santimden iki tane stend atıldı damara.ve bir arkadaşım bana sen engelli emekli olusun dedi.bende devlet hastanesin ne muracat ettim sağlık kuruluna girdim ve ordan %50 rapor aldım 2022 den yararlanır raporu verdiler
Ve çalışırken vergi indirimi ne muracat ettim ordan da rapor gelince günüm dolu olduğu için ssk engelli emeklilik için müracaat ettim ve emekli oldum

arkadaşlar bem kronik kalp yetmezligi bulunan biriyim ef: 20 rapor % 100 ben 1867 günden malulen emekli oldum maaşı nisan 21 de cekecem ve mana baglanan maaş 890 tl
bilgilerinizee

slm abdi bey bende kalp yetmelıgı+hıpertansıyon+KOAH var ef % 29 sgk ara kararla 2. hastaneye sevk ettı 15 gun oldu ankaraya saglık kuruluna gıdelı ewrakların sızce sonuc kac gunde gelır?nerden evrakların durumunu sorgulayıbılıyoruz? sızın prım sayısı ?kazac ne? cevaplarsanız sevınırım saolun

Arkadaşlar merhaba. Ben 2015 yılında kalp krizi geçirdim. Hastahaneye gittiğimde kalp durmuştu (doktorların daha sonra bana söylediği 17 saniye kalp durmuş). Anjiyografi ve balon patlatılarak damarlarım açılarak tekrar kalp atışı sağlanmış, stent attılar 2 adet daha sonrasında 2 sefer daha anjiyografi ve 1 stent daha atıldı. Sonrasında iş hekimi tarafından sağlık kurulundan iş göremez raporu istendi. Devlet hastanesinden %65 iş göremez raporu ve devamında % 43 engel raporu verildi. Şimdi engelli olarak emekli olmak istiyorum ama günüm yetişmediği için 3760 günü doldurup emekli olmam gerekiyor. Şimdi öğrenmek istediğim bu %43 oranla engelli emekli olabilir miyim. Hastalığım kroner kalp yetmezliği ve damar sertliği olarak bildirildi, birde hipertansiyon verildi. Baba bu konuda yardımcı olabilir misiniz. Sorum %43 engel oranı ile engelli emekli olabilir miyim, raporun suresi için sürekli ibaresi kullanılmış. Teşekkürler.

Merhaba yıldıray bey,
Evet olabilirsiniz. Kademeli engelli emekliliğinden faydalanmak için rapor oranınızın %40 ve üzeri olması gerekiyor ki, zaten sizin oranınızda bu koşul için yeterli.

Benim kalp kapagi metal beyin damarimda tikali ve heyet raporum %70 surekli emekli olma sansim nedir 1801 ssk var rapordan once saglikliydim

necalim, ilk sigorta tarihinden önce sakatlığın yoksa anladığım kadarıyla yokmuş, 10 yıl hizmet süresi 1800 gün primle malulen emekli olabilirsin.

3 ay once bana koroner kalp yetmezliği ef:%25 teşhisi kondu. SGK malulen ememklilik başvurusu yaptım. onlarda beni Tepecik eğitim hastahanesi sevk verdiler. burada Ef:%25 dolayı sgk emeklilik şartları hastalık tablosuna göre (%30 ef altında olanlar) %100 rapor verdiler. Sgk sağlık kurulu ek karar vererek Kontrol için ege üniversitesine sevk etti.ege universiteside yapılan muayene sonucu %22 ef oranı rapora yazdı. ege üniversitesinden sağlık raporunun gelmesi 1 ay sürdü. şu an evrak lar sgim sağlık il başkanlığında . sonuç ne çıkar. ne zaman sonuçlanır. Bu arada sigorta ilk girişim 1992 ve 4850 prim gunum var. maaş durumu nasıl olur. şimdiden ilginize teşekkürler.

Merhaba, malulen emeklilik açısından hizmet yılı ve prim gün sayınız yeterli ancak bahsettiğiniz "ef" sonuçlarına ilşkin bir bilgim olmadığından tahmin yürütemiyorum.

Merhaba ben ufuk
2 kere kalp krizi gecirdim
3 anjiyo 2 damarda 6 stent 3cu damarda balon ile %95 darlık acildi.
Raporda
Suan sol ventrikul eco da ef 35 40 hafif my
Yaziyor
Ayrica
R07 gogus agrisi
125.1 aterosklerotik kalp hastaligi
150.1 sol vertrikul yetnezligi
150 kalp yetmezliği
K21 gastro ozofajnal reflu hastalığı

Teshiste
150.9 kalp yetmezliği
I10 esansiyel primer hipertansiyon