Kronik astım ve bronşit hastasıyım 2022 engelli maaşı alabilirmiyim?

Saygın

Üye
Üye
arkadaşlar bende kronik astım bronşit hastalığı var. görünüşte engelli sayılmasamda bu hastalık beni zorluyor.
bu 2 hastalık nedeniyle engellilere verilen 2022 maaşı hakkından yararlanabilir miyim?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Hastaneden 2022 maaşı alabilir raporu alacaksınız, sonra evde kişi başına düşen geliriniz 98 liradan az olması lazım, bu hesaplama yapılırken 18 yaşından küçüklerde gelirler evde kişi sayısına bölünecek 98 lirayı geçmeyecek, 18 yaşından büyüklerde ise gelirlerden giderler çıkarılıp evde kişi başına düşen gelir hesaplanacak 98 lirayı aşmıyorsa malmüdürlüğüne başvurup 2022 maaşı alabilirsiniz. Başvuru için malmüdürlüğüne gideceksiniz. Daha önce hiç sağlık kurulu raporu aldınızmı sağlık kurulu raporunuz kaç bilginiz var mı?

Saygın

Üye
Üye
yok şimdiye kadar rapor almadım. bu hastalıklardan alınacak rapor oranı 2022 maaşı için yeterlimidir bilginiz varmı?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Hastaneden en az %40 rapor almanız gerekli 2022 den yararlanmak için en az %40 lazım.. Bu konuda geniş bilgi almak için lütfen aşağıdaki adresten yeni konu açarak sorunuz içerikler karışmasın..

http://engelliler.gen.tr/f25/

Son düzenleme:
Tekerlekli Sandalye