Kudret Nar'ı Mide İçin Bir Mucize mi?

gülümse_hayata

Üye
Üye
Hastaların yaşam kalitelerini çok düşüren bu hastalıkların kalıcı tedavisi doğada bulundu mu?

Halk arasında Kudret Narı olarak bilinen “mormordica” adlı bitkinin, içeriğinde ki “charantine” denilen etken madde sayesinde bu hastalıkların temelinde yatan sorunu çözdüğü belirtildi.

Vatan'da da yer alan habere göre, mide de yaşayan Helicobacter pylori isimli bakterinin mide asidini arttırarak ülser, reflü ve gastrid’i tetiklediği 1982 yılında doktor Barry Marshall tarafından keşfedilimiş ve bu bilimsel keşif tam 23 yıl sonra Nobel Tıp Ödülü'nü almıştı.

İşte kudret narı bu bakterinin aktivitesini baskılayıp hastalığı durdurduğu gibi mide ve bağırsaktaki yaraların tedavisinde rakipsiz olduğunu kanıtladı.

Uzmanlar halkımızın uzun yıllardır mide rahatsızlıklarında ve diyabette bu bitkinin tedavi edici özelliklerinden faydalandığını söylerken, böyle bir bilgiye modern tıptan önce geleneksel tıpta rastlanmasına ise “mucize” gözüyle bakıyorlar.

HABERTURK

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Miğdemde sorun yok ama bağırsaklarımda spastik kolon denen bir rahatsızlık var. Bu rahatsızlık için miğde asidini azaltan ilaç kullanıyorum. son 3-4 aydır direk kudret narını değilde içeriğinde kudret narı olan özel bir pekmez kullanıyorum ve baya faydasını gördüm. Şimdi yazılandan anlıyorum kudret narı miğde asidini azaltıyormuş. ve bana yararıda o yüzden oluyordur muhtemelen.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Öncelikle çok geçmiş olsun Halil kudret narının bası yatak yaralarında'da fayda sağladığını bazı arkadaşlarımız tecrübe etmişler.
Sitemizde yazmışlar demikki (spastik kolon ) rahatsızlığındada baya etkisi var seninde dediğin gibi mide asitinin azalmış olması muhtemelen bu durumu çıkartıyor. Böyle denenmiş ve faydasını gören arkadaşlar yazarsa diğer insanlar'ın da çekinmeden denemesini ve faydalanmasını sağlamış oluruz.

Tekerlekli Sandalye