Küçücük ellerin topladığı iki avuç kapak.!

• Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
kapak.jpg

bu güne kadar sitemizde; ihtiyacı olan engelli vatandaşlarımıza tekerlekli sandalye almak için ''kapak toplama kampanyası'' adı altında internet vesilesi ile medya dan okuduğum bir çok mesaj yazdım..........ama toplanan kapakları ve şimdiye kadar tekerlekli sandalye alınan insanlarımızı birebir görmedim............kapak toplarken........ki, mutluluğu birebir yaşamadım............sadece yazdığım mesajlarda ihtiyacı giderilen insanlarımızın sevinçlerine/mutluluklarına, uzaktan tebessüm ettim ve yürekten mutlu oldum..

geçen pazar günü kuzenime (dayımın oğlu) yemeğe gittim.. bir ara mutfağa gittim ve mutfak kapısına asılı bir poşet gördüm.. poşetin içinde iki avuç toplanmış kapak vardı..............birden iç-güdüsel olarak içim kıpırdadı.. poşetin içinde yakından alakalı olduğum ve benim için anlamlı/değerli olan birşeyler vardı..

kuzenimin eşine; ''o poşettekiler ne..'' dedim.. ''kapak..'' dedi.. ''kim topluyor..'' dedim.. ''kaan..'' dedi..

okulda ''kapak toplama kampanyası'' düzenlenmiş ve kaancığım biz engelliler için kapak topluyormuş..!!!

gözlerimle gördüğüm toplanmış iki avuç kapak beni çok mutlu etti.. mutfağa her gidişimde poşetteki iki avuç kapağa göz attım.. o poşette sanki dünyanın en büyük hazinesi vardı.. küçücük yüreğin bizler için birşeyler yapmaya çalışması beni öylesine mutlu etmişti ki...........anlatamam :)

gülümse_hayata

Üye
Üye
O küçücük ellerin toplamış olduğu kapakları bende gördüm. Mutluluk verici bir durum daha 8 yaşındaki bir çocuğun bu tür dayanışma örneği sergileyen projelere katılmasını sağlayan büyüklerine ve öğretmenlerine teşekkür etmek gerekiyor.

Duyarsız kalmayıp çocukları yönlendirmeleri bir takım işler için ön ayak olmaları gerçekten çok önemli. Bu doğrultuda yetişen çocuklarımız daha bilinçli ve daha duyarlı olduklarını düşünüyorum.

Paylaşım için teşekkürler sevgili Fırtına

F

Fırtına

Guest
gelecek nesil den u/mutluyum..
şimdi ki çocuklarımız eski ye nazaran ''ev ve okul ortamında..'' (engelliye bakış açısı..) çok daha bilinçli ve duyarlı yetişiyor.. onların yetiştireceği nesil de kendileri gibi olacak ve zincirleme devam edecek inşaallah..

KARDELEN

Üye
Üye
inanki bu çocuklar varya bizleri şaşırırtıyo benim yegende 9 yaşında bi poşet almış hala ben ardık kapak topluyom
sakın sizde atmayın dyoo nerde görse alıyo okulda demişler öyle çok mutlu oldum çok bilinçli şimdi çocuklar bizleride biliyo çok iyi anlıyo engel nedirr allahım onlara saglıklı uzun ömür versinn şunu iyi biliyom çok ihtiyacı olan var akülü arabalara vede bilmeyen kırsal kesimler çok arkadaş varr onları hep aklıma getiriyomm ben çok iyi anlıyom ne kadar rahat oldugu eskiden çok çekdik zorluk böyle yokdu türkiyede bunlardan çok azdı ve tanımıyoduk çok büyük rahatlık şimdi evde dışarda engelsiz gibi geziyom çok mutluyumm inş tüm ihtiyaç olanlarda kavuşurr ...sevgilerr

F

Fırtına

Guest
hala ben artık kapak topluyom, sakın sizde atmayın..

oyyy, yerim ben onu............evet ya, şimdi ki çocuklarımıza maşaallah.. ''engelliliğe bakış..'' adına çok bilinçli yetişiyorlar..
bir tekerlekli sandalye deyip geçmeyelim.. ihtiyacı olup ta tekerlekli sandalye alamayan çok insanlarımız var.. bu insanlarımızın ihtiyacını gidermek zorundayız.. bu tür projeleri/kampanyaları yürekten destekliyorum..

..ve minicik yavrularımızın kapak toplama çabaları mutluluk verici.............tüm çocuklarımızla gurur duyuyorum.........kapak toplayan küçücük elleri sevgiyle öpüyorum..

sevgiler kardelencim..

Tekerlekli Sandalye