Kulak ölçümü rapor orani hesaplama yardim...

Saka6134

Üye
Üye
Arkadaslar herkese merhabalar.

Benim Sağ kulagımda Total işitme kaybım var bunu kasimpasa ve gumussuyu askeri hastanesinde yapilan testler olan odyometre konusma esikleri Refleks ve ABR testi ile kanitladim..

Hastanenin yazmis olsuklari ise şunlardir.

Her iki kulak yolu ve kulak zarlari intakt ve saglamdir. Yapilan testler sonucunda.
Sol HY: 25DB KY:15 DB SAĞ HY: 115 DB ve KY: 65 DB*

Yapilan ABR testinde Sağ kulakta 100db de cvp alinmadi SOL kulakta 50 db de cvp alindi. Sağ kulakta Fisilti sesini kulak dibinden dahi isitmiyor.

Refleks sag kulakta ipsiler alinmiyor...

Kulagimin durumu bu arkadaşlar... askerlik icin gitmistim hemen oncesindede ozel bir hastanede test yaptirmistim onun sonucunuda ekliyorum bu durumda alabilecegim rapor orani guncel hal ile nedir acaba yardimci olursaniz sevinirim..... Sağ kulak total onu biliyorum ancak solda da biseyler var sanirim .... tam anliyamiyorum bu testlerden...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bu veriler yorumlamak çok zor. Bilgisi olan arkadaş varsa konu altına yazsın lütfen...

mehmet.berat

Üye
Üye
Merhaba kardeşim senin işitme kaybın benimkinden daha daha kötü bende rapor için işitme kaybımı kattım muaneye girdim ve seninki kadar oran verilmedi bana ama sağlık raporuna sadece işitme engelim için %52 verildi bana böyle verildiyse senün rapora daha çok fazla verirler için rahat olsun [emoji4]
[MENTION=22317]mehmet.berat[/MENTION].ak

Tekerlekli Sandalye