Kulak Yokluğu ve duyma kaybı

moreblackdays

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar doğuştan sağ kulağım mikrotia yani kulak kepçesi yokluğum var. 6-7 yaş aralığında 3 kere ameliyat oldum bunun için 2 kere kaburgamdan kıkırdak alındı. Ayrıca yüzümün sağ tarafında kulak yokluğundan dolayı hafif bir yüz hattı bozukluğu var az miktarda da olsa. Aynı şekilde kaburgadan kıkırdak alındığı için koşma gibi şeylerde de acı hissiyatı yaşıyorum. Toplam engel oranım nedir acaba? Hem kulak yokluğu var hem zar yolu kapalı olduğu için duymuyor. Bu sebebepten dolayı askerden muaf oldum..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Diğer kulak tam duyuyormu? Hasarlı kulakta tam işitme kaybımı var?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Tek kulak yokluğu için %30 verirler, yüzdeki sorunda eklenirse bir ihtimal %40 alırsınız.

moreblackdays

Üye
Üye
Karından iki kere alınan kıkırdaktan dolayı bir oran alır mıyım acaba?

Obuz80

Üye
Üye
Herkese merhaba. Aranızda yeniyim. Ben iki kulağımdan da orta kulak iltihabı sebebi ile ameliyat oldum. Sağ kulağımdan ileri sol kulağimdan hafif derecede işitme kaybım mevcut.sol %42 sağ %97.. Bu yüzden işyerinde problem yaşıyorum. Cihaz da etki etmiyor. Bugün hastaneye sağlık kurulu için başvurdum isitme testi istendi teste girdim ama evragi kurula vermedim daha.%40 rapor çıkar mı veya çıkması için ne gerekli. Cevap verirseniz memnun olurum. Kolay gelsin.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=25615]Obuz80[/MENTION] %40 alma ihtimaliniz düşük.

İsen Buga

Üye
Üye
Herkese merhaba. Aranızda yeniyim. Ben iki kulağımdan da orta kulak iltihabı sebebi ile ameliyat oldum. Sağ kulağımdan ileri sol kulağimdan hafif derecede işitme kaybım mevcut.sol %42 sağ %97.. Bu yüzden işyerinde problem yaşıyorum. Cihaz da etki etmiyor. Bugün hastaneye sağlık kurulu için başvurdum isitme testi istendi teste girdim ama evragi kurula vermedim daha.%40 rapor çıkar mı veya çıkması için ne gerekli. Cevap verirseniz memnun olurum. Kolay gelsin.

Kulak odyo testi ve ses testi yaptı mı? ses bozukluğu tespiti yaptı mı? Gece denge sorununa baktı mı? bir tek işitme testi olmaz. Doktordan detaylı test yapılmasını talep ediniz.
ses bozukluğunuz varmı? çevrendekilere bir sesinizi dinlet. var ise doktordan ses bozukluğu(afaki) incelemesi talep ediniz.
Geceleri düz yürüyebiliyor musunuz ara sıra denge sorunu oluyor mu? Aslında çoğumuz bi haber durumdayız: ortakulak bozukluğu olabilenler (işitme cihazı takılı halde dümdüz yürüyemez) şarhoş gibi yalpalayarak yürür. çok değil aman aman değil genelde kulak sorunu olan herkesde ara sıra tökezlediği olur.

test sonuçlarına baktığımda bir kulak bitik. diğer kulak işitir durumda yarıya yakın kayıp var: %40 rahat alırsın. Daha sağlama almak istiyorsan yukarıdakı nedenlerle test yapılması talep ediniz.

Obuz80

Üye
Üye
İsen buga: çok teşekkür ederim. Söylediklerinizi dikkate alacağım. Detaylı test isteyeceğim. Konuşmada az bozukluk var. Ama çoğu kez söylenenleri yanlış anlıyorum ve genelde değişik farklı cevaplar veriyorum. Çevremde büyük sorun yaşıyorum özellikle iş yaşamında.

Obuz80

Üye
Üye
Ameliyat okurken kulağımdab kıkırdak doku da alındı . Kulağımda şekil bozukluğu oluştu az olsa da bu rapora etki eder mi?

İsen Buga

Üye
Üye
ben etkiler diyorum ama doktor ne der bilmem. sonuçta kararı doktor veriyor.

Tekerlekli Sandalye