L1 Omurilik felçliyim. Malulen emekli olurmuyum?

selam arkadaslar bilgisin olan varsa lütfen bana biri yol göstersin ben L 1 omirilik felçlisiyim 01.03.2011 de malülen emeklilige başvurdum yüzde 60 üzerinde olmadıgı için RED aldım itiraz edildigini bilmiyordum. şahsi olarakda evde bakım ücreti almak ve tedavi olmak içinde 01. 05.2011 de yüzde 70.4 rapor aldım evde bakım ücreti baglandı buraya kadar normal 16.11.2011 tekrar malülen emeklilige başvurdum KONYA MERAM SSK hastaneSİNE sevk ettiler bütün kontrolden sonra heyete girdim yüzde 70.4 raporumuda göstedim doktorlara yeni raporumum sgk gönderdiler SONUÇ OLARAK bugün yani 23.12.2011 de konya sgk na telefon actım red almadım ancak pazartesi gelmemi istediler İKİNCİ KEZ hastaneyi degiştirdiler konya meram tıp fakültesine tekrar muayene olup rapor alcakmışım neden ikinci kez hastaneye sevk ediyorlar emekli olamıyacakmıyım yardımcı olmusunuz 2252 gün sigorta günüm var ama 8 yıllık sigotam var ne yapmamı önerirsiniz BEKLİYORUM hepine gecmiş olsun asagıdada bir bilgi paylastım
Sıra No Tarih Birim İşlem
1 16.11.2011 KONYA SGİM EMEKLİLİK İŞLEMLERİ SERVİSİ-3 ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
2 16.11.2011 KONYA SGİM EMEKLİLİK İŞLEMLERİ SERVİSİ-3 ZİMMETTEN ÇIKARILDI
3 12.12.2011 KONYA SGİM SAĞLIK KURULU VE MALULİYET İŞLEMLERİ SERVİSİ ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
4 12.12.2011 KONYA SGİM SAĞLIK KURULU VE MALULİYET İŞLEMLERİ SERVİSİ ZİMMETTEN ÇIKARILDI
5 15.12.2011 KONYA SGİM EMEKLİLİK İŞLEMLERİ SERVİSİ-3 ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
6 16.12.2011 KONYA SGİM EMEKLİLİK İŞLEMLERİ SERVİSİ-3 ZİMMETTEN ÇIKARILDI

Sizin sakatlık oranınız malulen emeklilik için uygunda hizmet yılında eksikliğiniz var. Malulen emekli olmak için 10 yıl hizmet süresi, 1800 gün prim gerekmekte. sizin sigortalılık süreniz 8 yılmış. Dolayısıyla 10 yılı doldurmadan malulen emekli edilmezsiniz. Bunun tek bir istisnası var. Malulen emekli edilecek kişi bir başkasının sürekli yardımına ihtiyaç düzeyde malul ise hizmet yılına bakılmaksınız, 1800 günde emekli edilirsiniz.

Geri