Lenfoma hastaları malulen emekli olabilir mi?

mrhb..ben ankaradn serkan babam lenfoma hastası tıp fakültesınden tedavı gördükten sonra %80 malulen rapor aldı bız bunu emeklı basvurusunda bulunduk bıze tekrar %80 lık rapor %60 olarak devlet hastanesınden tekrar rapor ıstendı ve bız de devlet hastanesınden tekrar :%80 rapor aldık babmın ssk baslangıcı 1978 dır ve 4662 prımı var emeklılık durumu sızce ne olur acaba cvp verırsenız coq sevınırım efendım

evet bız babam için malulen emeklılık için kuruma tıp fakültesının düzenlegıgı %80 lık heyet raporu ıle basvurmustuk ama kurumdan bıze geln kagıtta ıse devlet hastanesıne yönlendırdıler yalnız tıp fakültesınden aldıgımız ılk rapor %80 ıdı kurumdan bıze gelen kagıtta %60 olarak geldı kurumun yolladıgı devlet hastanesıde :%80 iş göremez raporu verdi heyete gırdı ssk baslangıcı 1978 dır hastlıktan dolayı boşlukları oldu 4662 gün primi vr sızce ne olur halıl bey cvp efendım tskrlr

Malulen emeklilik için başvuruda bulunduğunuz için kurumun elinizdeki raporu kabul etmeyip sizden yeni rapor istemesi normaldir. Malulen emeklilik başvurularında süreç şu şekilde işler. Kuruma başvuruda bulunursunuz, kurum sizi hastaneye sevk eder. Hastane hastalığa dair bulguları değerlendirir sonuçları "maluliyet dairesine" yollar. orası başvuru sahibin malul olduğuna karar verirse başvurunuz kabul edilir ve malulen emekli edilirsiniz. Bir kişinin malul sayılması için özürlülük oranının %60 ve üzeri olması gerekmekte. Aynı zamanda bu oranın tek hastalıktan verilmesi gerekmekte. Bu şartları taşıyan kişi 10 yıl sigortalılık süresi ve 1800 gün prim gün sayısını doldurduğunda emekli edilir. Sizin şartlarınız malulen emeklilik için uygun. Yakın zamanda başvurunuz kabul edilir diye umuyorum...

4662 gün prım var halil bey teg hastalık lenfoma kanser yanı cuma günü devlet hastanesınde heyete gırdı %80 aldı rapor olarak posta aracılıgı ıle göndereceklerını söylendı kuruma

slm halil bey raporun cvp olarak bıze dönüşü uzun surermı acaba dönüncede ne gıbı cvp oluyor kurumdan bıze saygılarımla efendım

Serkancım, daha açık bir ifadeyle nasıl yazabilirim. :) Bir kaç ay içinde size dönüleceğini daha önce bir kaç kez yazdım. Ne gibi cevap yazar derken başvurunuz ya onaylanır yada onaylanmaz. Bu kadar basit.

slm halıl bey bzım devlet hastanesınden aldıgımız rapor da %80 ıdı kuruma gıttı bıze gelen sonuc bu efendım anlayamadım 5510 sayılı kanunun malüllük sıgıortası ile ilgili hükümlerıne ve sosyal sigortalar sağlık işlemleri tüzüğüne göre incelenmesi ve adı gecenın: (1-bu raporlarında belırtılen hastalık ve arızalarına göre çalısma gücünün en az %60 ını kaybetmiş durumda sayılıp sayılamayacağını ) (2 çalısma gücünün en az %60 nı durumda sayıldıgı takdirde:baska birinin süreklı bakımına muhtac durumda sayılıp,sayılamayacağını,kontrol muayenesıne tabi tutulması gerekıp gerekmedıgının kontrol tabi tutulması gerekıyorsa hangi tarıhte kontrol muayenisinin icap ettıgının bildirilmesının, arz ederim ( bu sekılde yazıyor halil bey ne olaılır sızce efendım saygılarımla

Bu sonuç nedir anlayamadım.
Siz malulen emeklilik için SGK'ya başvurdunuz, SGK size bu yazıyı vererek hastaneyemi sevk etti, yoksa hastane muayenenizi yapıp durumu ankara'ya bildirdide ankara'mı bu yazıyı size yolladı?

efendım bız ankarada ıstıkamet etmekteyız bızım daha önce yazılarımdada belırtıgım gıbı tıp fakultesınden %80 bı malulen rapor aldık ve bununla kuruma muracat ettık kurumdan bıze gelen sevk kagıdında ıse %60 ıdı devlet hastanesıne sevk ettıler oradanda %80 aldık devlet hastanesı heyetı verdı bu %80 lık raporu sonra kurumdan bugun bu kagıt geldı ve bıze bu şekılde yazıyordu ne demek ıstedıklerını anlamadım) slm halıl bey bzım devlet hastanesınden aldıgımız rapor da %80 ıdı kuruma gıttı bıze gelen sonuc bu efendım anlayamadım 5510 sayılı kanunun malüllük sıgıortası ile ilgili hükümlerıne ve sosyal sigortalar sağlık işlemleri tüzüğüne göre incelenmesi ve adı gecenın: (1-bu raporlarında belırtılen hastalık ve arızalarına göre çalısma gücünün en az %60 ını kaybetmiş durumda sayılıp sayılamayacağını ) (2 çalısma gücünün en az %60 nı durumda sayıldıgı takdirde:baska birinin süreklı bakımına muhtac durumda sayılıp,sayılamayacağını,kontrol muayenesıne tabi tutulması gerekıp gerekmedıgının kontrol tabi tutulması gerekıyorsa hangi tarıhte kontrol muayenisinin icap ettıgının bildirilmesının, arz ederim ( bu sekılde yazıyor halil bey ne olaılır sızce efendım saygılarımla

efendım bız ankarada ıstıkamet etmekteyız bızım daha önce yazılarımdada belırtıgım gıbı tıp fakultesınden %80 bı malulen rapor aldık ve bununla kuruma muracat ettık kurumdan bıze gelen sevk kagıdında ıse %60 ıdı devlet hastanesıne sevk ettıler oradanda %80 aldık devlet hastanesı heyetı verdı bu %80 lık raporu sonra kurumdan bugun bu kagıt geldı ve bıze bu şekılde yazıyordu ne demek ıstedıklerını anlamadım)

Geri