Lenfoma Hastasıyım %80 raporum var h sınıfı ehliyet alabilirmiyim

tek66

Üye
Üye
slm arkadaslar lenfoma hastasıyım %80 raporum var ama raporda h sınıfı ehliyet alır yazmıyorr simdi benim ne yapmamak gerek bilgi verir seniz sevinirim

birde bulundugum yerde tüm sürücü kurslarına sordum B alamazsım maas sın kesilir tc girince raporun sistemde gözükür B ehliyet raporu ve ehliyeti alamazsın sadece H alırsın dediler

not: 2022 maasıda alıyorum

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
%80 Oranla (hastalığından dolayı araçta özel donanım olmayacağı için) ÖTV indiriminden yararlanamazsın. ÖTV indiriminden yararlanamayıncada H yada B sınıfı ehliyet olmasının bir anlamı yok. Kaldıki kendi adına sıfır araç alırsan 2022 maaşın kesilebilir.

tek66

Üye
Üye
simdi h sınıfı ve b sınıfı ehliyet alırsam maasım kesilirmi arac kullanamaz mıyım yada h veya b sınıfı ehliyet alamazmıyım
evde 2tane arac var ama benim adıma degil

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ehliyet almakla maaşın kesilmez. Kendi üzerine araç alırsan maaşın kesilebilir diyorum. İkisi farklı şeyler. Ehliyet alabilirsin tabiki. Hangi sınıf ehliyet alacağına dr karar verir o nedenle B yada H sınıfı ehliyet alırsıın demek zor.

tek66

Üye
Üye
Ehliyet almakla maaşın kesilmez. Kendi üzerine araç alırsan maaşın kesilebilir diyorum. İkisi farklı şeyler. Ehliyet alabilirsin tabiki. Hangi sınıf ehliyet alacağına dr karar verir o nedenle B yada H sınıfı ehliyet alırsıın demek zor.

burdaki surucu kurslari b sinifi almazsiniz doktora rapor almaya gittinizde tc numaranizla islem yaptinizda direk sizin engelli raporunuz cikacak dedi kafam karisti simdi bazilarida b sinifi alirsiniz ama maasiniz kesilir dedi bende almaktan vazgectim b yi h ehliyet alirsam kardesimin arabasi var ona engelki plakasi taktirma sansimiz varmi engeller icin ayrimi oluyor araclar

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Engelli plakası taktırma zorunluluğu kaldırıldı. Onu geçtim yukarda yazdığım gibi TEK BAŞINA EHLİYET ALMAN MAAŞININ KESİLMESİNE NEDEN OLMAZ. Kendi adına araç alırsan (oda bir ihtimal) maaşın kesilebilir...

tek66

Üye
Üye
son olarak h ehliyeti alsam kardesimin aracını sürebilirmiyim

Tekerlekli Sandalye